Facebook Google+ Twitter

Przewoźnicy bliscy bankructwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-25 07:28

Co trzeciemu przewoźnikowi w Polsce grozi bankructwo - informuje dziennik "Polska". Z powodu mocnej złotówki, drogich paliw i spowolnienia gospodarczego załamał się krajowy eksport.

O swoje posady powinno się obawiać także wielu ze 150 tysięcy pracowników tej branży. Jak podaje dziennik, z szacunków NBP wynika, że już co trzeciej firmie nie opłaca się sprzedawać towarów za granicę. A mniejsza liczba zleceń oznacza również mniejsze obroty firm transportowych - wyjaśnia gazeta.

W najgorszej sytuacji sytuacji są właściciele małych przedsiębiorstw transportowych, najbardziej podatnych na wahania koniunktury. Takich firm wśród polskich przewoźników jest najwięcej. Ponad 70 procent ma od jednego do czterech pojazdów i zatrudnia pięć osób. Większość z nich od ponad pół roku przynosi straty.

"Polska" podkreśla, że problemy na rynku transportowym jeszcze w tym roku odczują Polacy. Już od jesieni importowane z Zachodu szynki, sery czy owoce mogą zdrożeć nawet o 10 procent. Polscy przewoźnicy, broniąc się przed bankructwem, już jesienią podniosą stawki transportowe. Sytuacja może się poprawić się wraz z osłabieniem złotego. Jednak - zdaniem analityków - spadek wartości polskiej waluty będzie krótkotrwały. Szczegóły w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.