Facebook Google+ Twitter

Przewozy Regionalne nie staną 7 kwietnia

Samorządowa spółka kolejowa Przewozy Regionalne (PR) będzie mogła w dalszym ciągu korzystać z torów.

PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK), spółka zarządzająca liniami kolejowymi w Polsce, miała 7 kwietnia 2010 roku wypowiedzieć umowę o dostępności torów dla PR. Zaistniało realne ryzyko, że pociągi samorządowego przewoźnika nie wyjadą tego dnia na swoje trasy. Przyczyną tych wydarzeń są zaległości PR w spłacie zobowiązań wobec PLK. Stosowne pismo w tej sprawie PR otrzymały w połowie marca i od tamtej pory toczyły się negocjacje. Dzięki temu, że firma PR zapłaciła należności za grudzień 2009 roku, PLK odstąpiło od wypowiedzenia umowy. Jednakże z racji nie zapłacenia przez PR należności za dwa miesiące tego roku, PLK zażądało, aby przewoźnik od 24 kwietnia ograniczył o 20% liczbę wypuszczanych pociągów na tory. Skutkiem zaistniałej sytuacji może być likwidacja przez PR pociągów, którymi jeździ bardzo mało ludzi, dzięki czemu spółka może przynosić jeszcze mniejsze straty.

Użytkownicy forum Info Kolej nie pozostawiają na decyzji PLK dotyczącej ograniczenia liczby pociągów suchej nitki. Jeden z użytkowników pawelW pyta w kontekście tej decyzji o równe traktowanie przewoźników: - A dlaczego nikt nie powie o należnościach jakie wobec PKP PLK ma PKP IC ? Ponoć są one dużo większe niż PR-ów? Cała Polska kolej ma przecież problemy z terminowym opłacaniem należności.

To nie koniec kłopotów PR. Pomiędzy tą spółką a PKP SA cały czas toczy się spór w sprawie czynszu za wynajem powierzchni pod kasy na dworcach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.