Facebook Google+ Twitter

Przewozy Regionalne porozumiały się ze związkami. Nie będzie strajków

Związki zawodowe osiągnęły kompromis z władzami Przewozów Regionalnych w sprawie podwyżek. W ten sposób o rok odsunęła się groźba kolejnego strajku kolejarzy największego przewoźnika pasażerskiego.

Najpopularniejszy skład Przewozów Regionalnych na stacji Gdańsk Główny / Fot. Krzysztof KalkowskiWypracowany przez obie strony kompromis zakłada, że podwyżka w wysokości 280 złotych zostanie podzielona na trzy raty. Od tego miesiąca pensje w Przewozach Regionalnych wzrosną średnio o 120 zł, co pociągnie za sobą także zwiększenie wysokości składników pochodnych uposażenia, a więc wyniesie średnio 222 zł.

Drugi etap podnoszenia kolejowych płac rozpocznie się 1 lipca 2012 roku. Wtedy średnie wynagrodzenie ma wzrosnąć o kolejne 130 zł. Kompromis zakłada również możliwość kolejnego etapu podwyżki w pierwszym kwartale 2013 roku, jednak dopiero po ocenie sytuacji finansowej spółki. Zarząd zgodził się także na wstrzymanie wypowiedzeń w śląskim oddziale oraz nie będzie spółkom regionalnym oferował w dzierżawę taboru.

- Przyjęte wspólnie rozwiązanie uwzględnia sytuację finansową spółki i jest korzystne dla naszych pracowników - mówi Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Przewozów Regionalnych.

Osiągnięty kompromis o rok oddalił widmo kolejnego strajku kolejarzy. - Jeżeli 1 lipca 2012 roku spółka Przewozy Regionalne nie wykona planowanej podwyżki, musielibyśmy powrócić do negocjacji - mówiła dziś na konferencji prasowej prezes PR. Czy kolejne zaplanowane podwyżki zostaną wypłacone? To wszystko zależy od kondycji finansowej spółki, która już teraz ma poważne problemy i zaległości z płatnościami m.in. za dostęp do infrastruktury. - Bardzo ważną sprawą przy wdrażaniu dalszych podwyżek jest porozumienie z PKP PLK w związku ze spłatą zadłużenia - tłumaczy Małgorzata Kuczewska-Łaska.

Firma wciąż liczy, ile straciła na strajku swoich pracowników z 17 sierpnia. Wstępna kwota to 4,5 mln zł. Przewozy Regionalne to największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce. Codziennie z usług tej spółki korzysta średnio ok. 300 tys. pasażerów.

Źródło: Rynek Kolejowy

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

nie ważne
  • nie ważne
  • 25.08.2011 23:51

Jeszcze lepsza forma strajku jeździć normalnie bez komplikowania życia pasażerów ale nie pobierać opłat ze stratą dla zarządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 25.08.2011 19:52

Gratulacje kolejarzom !!! Ale następnym razem gdy zajdzie potrzeba strajku ,zmienić jego formę. Strajkujący po wykonaniu swojej pracy lub na urlopie powinni blokować lub okupować pomieszczenia Dyrekcji i pikietować całodobowo PRYWATNE mieszkania decydentów . Pozostali uczestnicy strajku pracowaliby normalnie,zyskują wdzięczność pasażerów i Ich poparcie

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 25.08.2011 19:30

Gratulacje kolejarzom !!! Ale następnym razem .gdy zjdzie pptrzeba

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.