Facebook Google+ Twitter

Przewozy Regionalne zastrajkują? Kolejarze żądają podwyżek płac

Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych ostrzega, że strajk miałby się odbyć między godz. 7 a 9 rano wybranego dnia i polegałby na zatrzymaniu pociągów Przewozów Regionalnych.

 / Fot. fot.Paweł KrymarysPrzewodniczący KKZZ Leszek Miętek powiedział, że kolejarzom zrzeszonym w związkach zależy, by strajk był jak najmniej uciążliwy dla pasażerów.

- Pociągi nie będą zatrzymywane na stacjach węzłowych. Tam odbędą się jedynie akcje protestacyjne - powiedział Miętek Kolejowej Oficynie Wydawniczej. - Strajk nie jest naszym celem, a jedynie narzędziem, by przekonać zarząd spółki do spełnienia żądań będących przedmiotem sporu zbiorowego - podkreślił.

Związkowcom chodzi o wzrost płac. Jak wyjaśnił przewodniczący KKZZ, w tej chwili zasadnicza pensja maszynistów wynosi średnio 1,5 - 1,6 tys. zł brutto. - Czy to są pieniądze, za które ludzie przyjdą pracować na kolej? - pytał retorycznie przewodniczący Miętek.

Rzecznik Przewozów Regionalnych Piotr Olszewski powiedział, że na najbliższe dni planowane jest spotkanie przedstawicieli właścicieli spółki (przewoźnik należy do samorządów 16 województw) i związków zawodowych w tej sprawie. Data spotkania nie została jeszcze ustalona.

Czytaj też:
Kolejowy bałagan czy walka konkurencyjna kosztem klientów?

Przewozy Regionalne wypuszczają na trasy ponad 2,5 tys. pociągów, obsługujących trasy lokalne i regionalne. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego w pierwszym kwartale 2011 r. spółka miała ponad 43 proc. udziału w polskim rynku transportowym pod względem liczby przewiezionych pasażerów.

Źródło: Kolejowa Oficyna Wydawnicza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek Grzeszczak
  • Marek Grzeszczak
  • 28.06.2011 21:31

A ja mam 1270 pln brutto i też pracuje w przewozach regionalnych. Średnie wykształcenie, 25 lat stażu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.