Facebook Google+ Twitter

Przez 25 lat gwałcił własną córkę

W Turynie ojciec przez 25 lat więził w zaciemnionym pokoju i gwałcił własną córkę. Zmuszał również do tego swego syna, który zachęcany przez ojca krzywdził również swoje dzieci. Czy są granice ludzkiego okrucieństwa ?

Wczoraj włoscy karabinierzy zatrzymali 63-letniego Michele Mongelli, który jak się okazało zgotował własnej rodzinie prawdziwe piekło. Ojciec dziesięciorga dzieci zaczął gwałcić Laurę, w wieku 9 lat. Cztery lata później zabronił jej chodzenia do szkoły i zamknął w zaciemnionym pokoju. Jednak to nie koniec tego koszmaru. "Włoski Fritzl" zmusił własnego syna do gwałcenia siostry a nawet namówił, aby gwałcił też własne dzieci, w wieku 6, 8, 12 i 20 lat.

Kobieta po raz pierwszy wyrwała się z domowego koszmaru po 15 latach. Gdy dotarła do komisariatu policji i opowiedziała o wszystkim, karabinierzy jej nie uwierzyli, a ojciec przekonał ich, że kobieta zmyśla i zabrał ją do domu. Potem przez kolejne 10 lat musiała znosić domowe piekło. Ogromu tragedii dodaje fakt, że żona oprawcy o wszystkim wiedziała i dziś broni męża, argumentując, że zamknął córkę, by "nic się jej nie stało".

Sprawa wyszła na jaw w październiku ub.r., ale włoska policja trzymała ją w tajemnicy ze względu na dobro ofiar. Obaj gwałciciele, 63-letni ojciec Michele Mongelli i 41-letni syn Giuseppe, trafili za kraty. Niedługo rozpocznie się ich proces. Psychologowie zastanawiają się jak dużo "Fritzlów" jeszcze świat ujrzy. W Polsce toczy się proces 45-letniego Krzysztof B., oskarżonego o gwałcenie własnej córki przez 24 lata.

(AFP, "The Times", "La Repubblica", dziennik.pl)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.