Facebook Google+ Twitter

Przez dziesięć lat modlili się w złym kierunku

W Arabii Saudyjskiej członkowie pewnej muzułmańskiej wspólnoty stwierdzili, że przez całe dziesięć lat ich modły skierowane były w niewłaściwym kierunku.

Mihrab / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:La_Aljafer%C3%ADa_-_Oratorio_y_Mirhab.JPG&filetimestamp=20050404185147"Całe dziesięć lat modliliśmy się w niszy meczetu, która wskazywała kierunek północno-wschodni, a powinna być zwrócona na południowy wschód", powiedział jeden z członków wspólnoty dziennikowi "Saudi Gazette".

Trudno ustalić, kto jest odpowiedzialny za błąd w czasie budowy meczetu ufundowanego przez prywatną osobę. Pracownicy nie powinni mieć kłopotów przy wyznaczaniu właściwych kierunków podczas wznoszenia budowli, gdyż Hadda leży w odległości 20 kilometrów od Mekki.

Muzułmanie na całym świecie chylą swoją głowę podczas modlitwy w kierunku Kaaba. Jest to świątynia w Mekce, najważniejsze święte miejsce islamu.

Jak informuje de.news.yahoo.com Wierni uczęszczający do błędnie skonstruowanego meczetu rozwiązali problem praktycznie - rozłożyli swoje dywaniki modlitewne w kierunku południowo- wschodnim.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.