Facebook Google+ Twitter

Przez forum przeszła burza, spokoju w redakcji nie ma

Sporo działo się w Wiadomościach24.pl. Zwłaszcza na Forum. Prawda? Kto tam zerkał jeszcze niedawno, widział burzę, jaka przetoczyła się przez społeczność Wiadomości24.pl w związku z kontrowersjami wokół wiarygodności tekstów i tym, czy zdjęcia autorów owej wiarygodności służą.

 / Fot. materiały własneDługo dyskutowaliśmy o skutkach, jakie niesie brak własnego zdjęcia w profilu autora oraz prośba o nie ze strony moderatorów; takie postępowanie redakcja przyjęła od początku istnienia serwisu. Burza na forum minęła, ale po burzy spokoju nie ma. Przynajmniej w redakcji, bo cały czas zajmujemy się analizą Waszych wpisów i optymalnym dopasowaniem serwisu do waszych oczekiwań; tak, by publikowanie na łamach Wiadomości24.pl było jak najłatwiejsze.

Pamiętacie zapewne, że uznaliśmy racje części autorów, którzy zauważyli iż praktyka postępowania redakcji nie zawsze ściśle odpowiada temu, co zapisane jest w regulaminie. W końcu regulamin nie mówił nic jasno o wizerunku autora. Nie ma w nim też choćby wymogu posiadania zdjęcia. Nie ma też zastrzeżenia, że poza pięcioma pierwszymi (tyle potrzeba, by osiągnąć status 1 pióra), nie publikujemy kolejnych materiałów autora, który nie chce pokazać swej twarzy. Rozważaliśmy, gdzie jest granica prywatności, na ile wierzyć można w doniesienia i relacje kogoś, kto chce pozostać anonimowy. I jakie względy przemawiają za tym, by nie odbierać mu prawa głosu.

Sporządziliśmy projekt nowego regulaminu, który wraz z licznymi uwagami od różnych autorów (na które czekaliśmy kilka dni), został przekazany do kancelarii adwokackiej. Wiele uwag prawnicy uwzględnili od razu. Nad kilkoma debatowaliśmy. Projekty zmian, które powodowałyby zbytnią formalizację bądź całkowitą zmianę charakteru serwisu musieliśmy bądź odrzucić bądź pozostawić do dalszego dopracowania.

Nie mogliśmy na przykład przyjąć projektowanego kształtu rady autorów. Prawnicy zasypali nas masą pytań na jej temat, na które nie mieliśmy żadnej odpowiedzi - począwszy od trybu odwoływania członków ewentualnej rady po jej regulamin wewnętrzny... Zastanawialiśmy się, czy powinno powstać jakieś ciało reprezentujące Autorów, czy tak jak dotąd każdy sam powinien zabierać głos w sprawie, którą uzna za istotną. Tylko czy koniecznie wszystko to ma być zapisane w regulaminie?

W nowym regulaminie zapowiada się sporo zmian. Długo o nich rozmawialiśmy i - jak sądzę - wykroczyliśmy nawet daleko poza to, co dla nas samych początkowo wydawało się śmiałym eksperymentem. Czekamy teraz na kolejną propozycję regulaminu od prawników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro zmiany i pojscie na reke autorom, to zglaszam oficjalnie i publicznie pytanie - kiedy bedzie dostepna nowa wersja aplikacji do wgrywania zdjec w relacje foto? Stabilna, nie gubiaca zdjec i opisow, umozliwiajaca zmiane kolejnosci, automatyzujaca podpisy pod kazdym ze zdjec oraz wiele innych aspektow?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na mnie, to zdjęcie ani trochę mnie nie uwiarygodnia. Zresztą, gdybym był sprytnym kanciarzem, wstawiłbym obce zdjęcie. I co, jestem wiarygodniejszy? :P

Czekam na ten nowy regulamin, sądzę, że powinien on zostać poddany dyskusji także wszystkich użytkowników. Tak wiem, to Redakcja odpowiada za regulamin, my mamy przestrzegać... ale w końcu skoro już wszyscy tworzą link to i wszyscy mogliby mieć wkład w regulamin... ;P

Tak, wiem, idealizuję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życie samo jest wystarczająco trudne, nie chcemy jeszcze dokładać szykan. Próbujemy znaleźć najlepsze wyjścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to będą zmiany "życiowe" czy utrudniające "życie"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siła perswazji i obawa przed nieznanym.. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Redaktor prowokuje
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadnych komentarzy? Jej... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.