Facebook Google+ Twitter

Przez homoseksualistów zastrzelił się w katedrze Notre Dame

Przeciwnicy małżeństw homoseksualnych protestują w różny sposób przeciwko ustawom regulującym te kwestie. Pewien pisarz na znak protestu, strzelił sobie w katedrze, w łeb. A półnaga feministka urządziła w niej happening przeciwko homofobii.

 / Fot. Wikimedia CommonsNajczęstszą formą protestu przeciwników małżeństw homoseksualnych są zbiorowe demonstracje i manifestacje na ulicach miast. Bywają też pojedyncze akty protestu, jak ostatnio we Francji. We wtorek po południu (21 maja), w Paryżu, starszy człowiek zastrzelił się w słynnej katedrze Notre Dame. Był znanym działaczem skrajnej prawicy i przeciwnikiem małżeństw homoseksualnych. Z powodu tragicznego incydentu natychmiast ewakuowano z katedry tłumy ludzi.

Zobacz zdjęcia (6): Samobójstwo w Notre Dame w proteście przeciw polityce rządu (© AP Photo/Thibault Camus) - polskatimes.pl.

Nieszczęsny desperat, ostry przeciwnik homoseksualistów Dominique Venner, 78-letni historyk, pisarz i od ponad 50 lat działacz skrajnej prawicy, popełnił samobójstwo przed ołtarzem katedry – zastrzelił się z pistoletu. Z najsłynniejszej katedry francuskiej natychmiast wyprowadzono ludzi i obiekt zamknięto. Przybyły na miejsce zdarzenia minister spraw wewnętrznych, oświadczył, że samobójstwo w tak znaczącym miejscu religijnym i turystycznym - "nie ma precedensu".

Zobacz zdjęcie - Policjanci przed katedrą Notre Dame, w której zastrzelił się Venner (Fot. Thibault Camus AP) - wyborcza.pl

Paryska katedra Notre Dame, budowana przez ponad 180 lat (1163-1345), jest jedną z najbardziej znanych katedr na świecie. Powszechnie uważaną za arcydzieło architektury wczesnego gotyku, co roku odwiedza ją około 13 milionów ludzi, z całego świata. Swoją popularność katedra zawdzięcza, m.in. wspaniałej powieści "Dzwonnik z Notre Dame", francuskiego pisarza i poety, głównego przedstawiciela francuskiego romantyzmu, Victora Hugo (1802-1885). Katedra wyrosła na wyspie na Sekwanie, a jej nazwa pochodzi od słów Nasza Pani i dotyczy Matki Boskiej.

Przed samobójstwem, we wtorek, 21 maja, Dominique Venner na swoim blogu wyraził swój sprzeciw wobec przyjętej we Francji przez deputowanych, ostatecznej wersji ustawy, która zezwala na małżeństwa homoseksualne i "adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci", o czym czytamy w Wyborcza.pl - pisarz zastrzelił się. Nowe regulacje prawne pisarz Venner określił jako "haniebne". Zastrzelił się, na znak protestu przeciwko polityce rządu, który pozwolił na legalizację małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci.

Jego zdaniem nie należy poprzestać jedynie na sprzeciwie wobec małżeństw gejowskich. Trzeba walczyć. "Prawdziwym zagrożeniem – jak uważa Venner, o czym napisał na blogu - jest imigracja pochodząca spoza Europy". Jednocześnie wzywał i mobilizował na blogu: "Z pewnością potrzeba nowych, spektakularnych i symbolicznych gestów, żeby (...) poruszyć znieczulone sumienia i obudzić pamięć o naszych korzeniach". Czynił tak w imię idei wyniesionych, jako były członek Tajnej Organizacji Wojskowej (OAS), która walczyła o utrzymanie rządów kolonialnych we francuskiej Algierii.

Liderka skrajnie prawicowej partii Frontu Narodowego, Marine Le Pen, napisała na Twitterze, że Dominique'a Vennera darzy wielkim szacunkiem, gdyż widzi w jego "absolutnie politycznym" geście, próbę "obudzenia narodu francuskiego", o czym pisze polskatimes.pl.

Rektor katedry Notre Dame w Paryżu, ksiądz Patrick Jacquin powiedział, że Dominique Venner położył na ołtarzu list, którego treść - według źródeł policyjnych - utrzymana jest w pełnym duchu wpisu na blogu.

Jedna z działaczek feministycznej organizacji Femen, zorganizowała 22 maja w paryskiej katedrze Notre Dame, w ramach protestu przeciwko homofobii "ludzi takich jak Venner", niecodzienny happening. Weszła do świątyni półnaga, z wyraźnie wypisanym na biuście czarnym hasłem: "Niech faszyści odpoczną w piekle". Dla podkreślenia dramaturgii sceny, wzięła ze sobą atrapę pistoletu. Fotografom pozowała przed obiektywami, z włożonym pistoletem do ust i wycelowanym w ich obiektywy.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Człowiek w poważnym wieku i co? Nie wiedział, że jego śmierć niczego w tej sprawie nie zmieni? Coś z rozumkiem chyba miał ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doceniam oddanie własnym przekonaniom, ale nic tym nie zmienił. Bezsensowna śmierć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesmak... Niesmak... Niesmak... Szeroko otwarły się wrota piekieł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zacne miejsce ,
tylko po co ? Że pewna mniejszość chce praw dla siebie ? Człowiek o zdrowych zmysłach by tego nie zrobił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Określenie "strzelić sobie w stopę" brzmi podobnie, tylko "strzelenie w łeb" jest bardziej radykalne, dokładne i nie do wyleczenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już Lech Wałęsa przez homoseksualistów zwyzywał Borusewicza od "agentów", a Krzywonos od "bezmózgów". Tak napisał w wydanym świadczeniu - wszystkiemu winni homoseksualiści na tym świecie :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przez homoseksualistów tylko z głupoty. No ale tytuł:

"Przez głupotę zastrzelił się w katedrze Notre Dame"

- pewnie nie wyglądał by tak ciekawie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.