Facebook Google+ Twitter

Przez internet załatwisz wszystkie sprawy urzędowe w MSWiA

MSWiA ma zamiar uruchomić usługę PayByNet, dzięki której będzie można dokonywać opłat za usługi urzędu drogą elektroniczną. Takie rozwiązanie pozwoli na załatwienie wielu spraw bez potrzeby wychodzenia z domu.

http://www.mswia.gov.pl/ / Fot. screenMinisterstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisało 1 sierpnia list intencyjny z Krajową Izbą Rozliczeniową w sprawie wprowadzenia usługi PayByNet. Dzięki temu interesanci będą mogli dokonywać opłat za usługi świadczone przez administracje publiczną drogą internetową.

Usługa zostanie uruchomiona na platformie e-PUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej). Obsługująca interesantów platforma pozwala na korzystanie z usług administracji publicznej drogą internetową. Dzięki niej obywatele mogą załatwiać swoje sprawy bez konieczności odwiedzenia urzędu - Za pośrednictwem PayByNet będzie można zrealizować przelew za dowolną usługę urzędową, np. opłatę za wydanie dowodu osobistego, paszportu czy dowodu rejestracyjnego, a także wszelkie wypisy, np. aktu urodzenia. - mówi Dariusz Dagiel - Dyrektor Departamentu Informatyzacji MSWiA.

Platforma e-PUAP powstała w ramach projektu informatyzacji państwa. Administracja publiczna udostępnia na niej swoje usługi.

System PayByNet uzupełni istniejący system pozwalając na dokonywanie bezpośrednich przelewów bankowych. Urząd oferujący swoje usługi na platformie e-PUAP będzie mógł pobierać z tego tytułu opłaty od interesantów. Osoby, które dokonają w ten sposób opłat, dostaną Elektroniczne Poświadczenie Opłaty, które będzie stanowiło potwierdzenie transakcji.

Platforma już cieszy się dużym zainteresowaniem, a po wprowadzeniu usługi PayByNet może się ono jeszcze bardziej zwiększyć. "MSWiA zakłada, że ePUAP stanie się podstawową platformą udostępniania e-usług publicznych przez jednostki administracji publicznej" - podaje na swojej stronie MSWiA. Z zebranych w sierpniu danych wynika, że w systemie ePUAP założono już ponad 14 tys. kont oraz 2,5 tys. skrzynek podawczych.

Z możliwości dokonywania opłat przez internet będzie można skorzystać najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Chociaż na razie opłaty on-line będą dostępne jedynie w MSWiA, to istnieje możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania również przez inne urzędy - PayByNet będzie dostępny dla wszystkich usługodawców na ePUAP, pod warunkiem podpisania przez nich umowy z KIR o świadczenie usług płatności. ePUAP pełni tutaj rolę platformy do świadczenia usług. W związku z tym, wszystkie urzędy będą miały możliwość skorzystania z usługi za pośrednictwem ePUAP, również te, które korzystają z innych systemów - mówi Wioletta Paprocka rzecznik MSWiA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.03.2010 12:09

Czym jest ePUAP dla osoby należącej do narodu Polskiego?

ePUAP (http://epuap.gov.pl/) to strony będące współwłasnością każdej osoby należącej do narodu Polskiego służące do zarządzania majątkiem narodu oraz sprawowaniem władzy narodu nad jego pracownikami czyli osobami wykonującymi zadania powierzone im przez naród dlatego Syneloi radzi każdej osobie należącej do narodu Polskiego pragnącej swego szczęścia do zarejestrowania się na tej platformie i korzystanie z niej ku swojej pomyślności.

Artykuł 4 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej:


1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Źródła:

http://www.szukacz.pl/
http://epuap.gov.pl/
http://www.sejm.gov.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.