Facebook Google+ Twitter

Przez nieuwagę zaparkował w... powietrzu (wideo)

O szczęściu, a może i o cudzie, może mówić kierowca, któremu udało się wyjść bez szwanku, po tym jak stracił panowanie nad pojazdem i nieomal runął z górnych wysokości wielopoziomowego parkingu w Austin (Teksas, USA).

kadr YT, screenshot / Fot. screenshot by Pawel JankowskiW piątek, 9 września w Austin, można było natknąć się na mrożący krew w żyłach widok Toyoty 4-Runner, zwisającej kilkanaście metrów nad ziemią. Wóz nie spadł w dół tylko dlatego, że przewód wysokiego napięcia wplątał się w jedno z kół i uniemożliwił upadek.

24-letni kierowca zdołał wydostać się z pojazdu, dzięki pomocy postronnych osób. Wszystko rozegrało się na miarę scen kina akcji. Znów potwierdzenie znajduje porzekadło, że najlepsze scenariusze pisze życie.

Przybyli na miejsce strażacy również przyznają, iż zakrawa na cud, że młody człowiek przeżył po tym jak wypadł z ósmego piętra parkingu w Austin.

"Samochód, metal i szkło zaczęły spadać z nieba, więc nacisnąłem na hamulce i usłyszałem faceta w samochodzie wołającego o pomoc" - powiedział rowerowy dostawca przekąsek Carl Schmidt dla lokalnej stacji telewizyjnej KXAN.

Chwilę wcześniej, Zachary Cayson i jego dwaj przyjaciele zaparkowali w tym samym miejscu po 13-godzinnej podróży z Alabamy. "Pobiegłem schodami na górę, byłem tam pierwszy" - opowiadał Cayson, który rozpoczął rozmawiać z kierowcą i starał się go uspokoić. Mężczyźni w kilku słowach doszli do wniosku, że nie będą czekać na pomoc straży pożarnej i policji.

"Odpięliśmy pas i chwyciłem jedno ramię, a potem on przełożył nogi tam gdzie był niewielki gzymsik, po drugiej stronie bariery" - mówił Cayson dla KXAN. "Udało mu się posadzić nogi na to, a ja podniosłem go."

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca SUVa pomylił pedał gazu z hamulcem.


źródła: KXAN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.