Facebook Google+ Twitter

Przez półtora roku wyłudzali z ZUS rentę za zmarłego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 18:59

Prokuratura postawiła zarzuty małżeństwu z Ćmielowa, które przez rok i 4 miesiące pobierało rentę za zmarłego członka rodziny.

Przez ten czas zwłoki mężczyzny znajdowały się w odrębnym pomieszczeniu, do którego zamaskowano wejście.

Oboje podejrzanych przyznało się do winy. Jak wyjaśnili do takiej sytuacji zmusiła ich trudna sytuacja materialna. Zanim sprawa wyszła na jaw 14-krotnie zdążyli pobrać nienależną im rentę. Wpadli, gdy chcieli pobrać pieniądze po raz piętnasty, a nowy listonosz nie zgodził się wypłacić im pieniędzy. Sprawa trafiła do dyrekcji poczty, a później do policji.

Jak ustalili śledczy mężczyzna zmarł pod koniec lata w 2007 roku. Najprawdopodobniej był to zgon naturalny. Ciało mężczyzny po odnalezieniu było częściowo zmumifikowane i znajdowało się na łóżku. Nie było przenoszone po śmierci.

Pokój został zamknięty na kłódki i zabity deskami, a szczeliny w drzwiach zatkane materiałem. Prokuratura po przesłuchaniu zdecydowała, że małżeństwo do czasu zakończenia śledztwa będzie objęte dozorem policyjnym. Na utrzymaniu mają czwórkę dzieci. Za wyłudzenie grozi im do 8 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.