Facebook Google+ Twitter

Przez Warszawę przeszła Parada Schumana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-10 18:36

Po raz dziewiąty ulicami Warszawy przeszła Parada Schumana. W kolorowym korowodzie euroentuzjastów przeszło kilka tysięcy osób.

Uczestnicy parady przeszli warszawskimi ulicami z Placu Bankowego na Nowy Świat, gdzie przygotowano dla nich europejskie miasteczko. Swoje namioty rozbiły tam unijne i rządowe instytucje. Można było się w nich dowiedzieć więcej o Unii Europejskiej, wziąć udział w konkursach, pokazach i koncertach. Honorowym gościem tegorocznej parady był przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans Gert Poetterling.
Podczas europejskiego pikniku ogłoszono, że tegoroczna Polską Nagrodę Europejską przyznawaną przez fundację Shumana za krzewienie idei europejskich otrzymała "Gazeta Wyborcza". Nagrodę odebrał osobiście redaktor naczelny dziennika Adam Michnik.
Wczoraj obchodzony był Dzień Europy upamiętniający ogłoszenie w 1950 roku Planu Schumana. Plan ten dotyczył koordynacji produkcji oraz handlu węglem i stalą w RFN i Francji. Był on zalążkiem europejskiej integracji i przyczynił się do stworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.