Facebook Google+ Twitter

Przez weekend metro kursuje wahadłowo między Arsenałem a Centrum

O północy 17 marca zamknięto stację metra Świętokrzyska. Metro na odcinku od stacji Ratusz Arsenał do Centrum kursować będzie przez weekend wahadłowo. To dopiero początek utrudnień, jakie czekać będą na pasażerów.

 / Fot. W24/Filip ChochółPrzez najbliższy weekend, od 17 do nocy 18 marca, metro będzie kursować wahadłowo. Jest to spowodowane kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii metra.

Pociągi podziemnej kolejki kursować będą na odcinkach:
-> Kabaty - Centrum - ruch pociągów po obu torach,
-> Centrum - Ratusz Arsenał - ruch pociągów odbywa się wahadłowo, po jednym torze - wschodnim (czyli tym, którym jeździ się w stronę Młocin);
-> Ratusz Arsenał - Młociny - ruch normalny po obu torach.

Oprócz ruchu wahadłowego podziemnej kolejki, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił autobus zastępczy: Z-1. Kursować będzie przez ten weekend na trasie: Metro Politechnika - Centrum - Metro Świętokrzyska - Metro Ratusz Arsenał - Dw. Gdański - Pl. Wilsona - Metro Marymont.

 / Fot. W24/Filip ChochółNa stacji Centrum oraz Ratusz Arsenał rozmieszczeni są informatorzy ZTM, którzy są do dyspozycji pasażerów. Co chwilę także podawane są komunikaty przez głośniki o tym, że przez ten weekend obowiązuje ruch wahadłowy.

Czytaj także: Chcesz widzieć jak powstaje druga linia metra?

Dopiero w poniedziałek (19 marca), około 1.00 - sytuacja w metrze wróci do normy. Ale niestety nie na długo. Dzień wagarowicza, czyli 21 marca - to dzień, w którym ponownie stacja zostanie zamknięta, ale tym razem na 20 dni - do 9 kwietnia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.