Facebook Google+ Twitter

Przez weekend w Kutnie królują róże

W piątek o godzinie 19, w Kutnowskim Domu Kultury nastąpiło uroczyste otwarcie XXXV Święta Róży. Podczas otwarcia głos zabrała dyrektorka KDK-u, prezydenci miasta oraz widzowie obejrzeli wspaniały spektakl w wykonaniu Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Spektakl w wykonaniu Baletu Dworskiego pt. Cracovia Danza. / Fot. Piotr PanfilGoście pojawiali się przy Kutnowskim Domu Kultury już o godzinie 18. Około godziny 18.30 młodzież z kutnowskiej Grupy Teatralnej "od jutra" ustawiła się z płonącymi pochodniami przed KDK-iem, wyznaczając drogę na uroczyste otwarcie święta. Otwarcie nastąpiło na głównej scenie, gdzie następnie odbył się spektakl.

Aktorzy Baletu Dworskiego. / Fot. Piotr PanfilNa scenie pojawili się dwaj wiceprezydenci miasto Kutno, czyli Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja. Nie mogło zabrakło również dyrektorki Kutnowskiego Domu Kultury, Teresy Mosingiewicz. Wręczono podziękowania wystawcom, m.in. Henrykowi Madalińskiemu, Krzysztof Byczkowskiemu, a także Renacie Ossowskiej. Nie obyło się również bez podziękowań za tworzenie różanych kompozycji, czy projektów florystycznych. Przypomnijmy, że floryści przyjechali z różnych stron Europy, np. z Litwy, czy Rosji.

Spektakl w wykonaniu Baletu Dworskiego pt. Cracovia Danza. / Fot. Piotr PanfilPotem na scenie pojawił się Balet Dworski „Cracovia Danza”, którzy wystawili spektakl baletowo-pantomimiczny pt. Maskarada Królowej Bony. W występie widzowie usłyszeli muzykę renesansu polskiego, włoskiego i francuskiego. Aktorzy zagrali w renesansowych strojach, a także w stylizowanych maskach. Aktorzy zabrali publiczność w świat renesansowego karnawału, fantazji, miłości i dworskich intryg.

Wystawę róż można oglądać przez cały weekend w godzinach od 10 do 20 w Kutnowskim Domu Kultury. / Fot. Piotr PanfilA już dzisiaj kolejny dzień Święta Róży. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprez.
Przez cały weekend w godzinach od 10 do 20 ma miejsce wystawa kwiatów i roślin ozdobnych w Kutnowskim Domu Kultury. Tegoroczna wystawa nosi nazwę "Skarby Królowej". Znajdziemy na niej najróżniejsze rodzaje róż, a także nazwy ich są bardzo inspirujące.

Czytaj także:
Skąd się wziął pomysł na Święto Różny? Co to takiego? Jakie były początki?.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.