Facebook Google+ Twitter

Przez wschodnie Chiny przeszedł tajfun Morakot

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-10 07:37

Setki podtopionych wsi i co najmniej 2000 zawalonych budynków - to najnowszy bilans zniszczeń po przejściu tajfunu Morakot nad wschodnimi Chinami. Z zagrożonych terenów ewakuowano wcześniej prawie milion osób.

Tajfun Morakot - co w języku tajskim oznacza szmaragd - dotarł nad wschodnie wybrzeże Chin wczoraj wieczorem. Największe straty odnotowano w prowincjach Fujian i Zhejiang. Jak podała agencja prasowa Xinhua, w prowincji Zhejiang w zawalonym budynku mieszkalnym zginęło 4-letnie dziecko. Tajfunowi Morakot towarzyszyły ulewne deszcze, oraz wiatr wiejący z prędkością prawie 120 km/h. Chińscy synoptycy poinformowali, że Morakot w poniedziałek osłabł do poziomu tropikalnego sztormu.

Tymczasem do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po przejściu tajfunu nad Filipinami. Władze Tajwanu, który Morakot nawiedził przed uderzeniem w kontynentalne Chiny, podały że zginęło co najmniej 12 osób, a 52 wciąż uznaje się za zaginione. Morakot spowodował na Tajwanie powodzie - najgorsze od 50 lat.

Tajfun szaleje też w Japonii. Co najmniej dziewięć osób zginęło po uderzeniu tajfunu Etau. Kolejne dziesięć osób jest uznane za zaginione. Jedna osoba zginęła w samochodzie porwanym przez wezbrane wody rzeki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.