Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9907 miejsce

Przez Zytę Gilowską nie zarobimy na Euro 2012?

Pomimo podstaw prawnych do opodatkowania reprezentantów biorących udział w rozgrywkach Euro 2012 i ich ekip, Polska zagwarantowała UEFA, że tego nie zrobi.

 / Fot. Dariusz Boczek/CC BY-SA 3.0Dzisiejsza "Rzeczpospolita" przytacza dowody na to, jakim bogatym i hojnym krajem jest Polska. Gwarancję dla UEFA, że Polska nie opodatkuje jakichkolwiek przychodów uzyskanych w związku z organizacją turnieju - od dochodów piłkarzy, sędziów, trenerów po członków sztabu medycznego drużyn podpisała w maju 2006 r. ówczesna minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Zyta Gilowska.

Nasz kraj zrezygnował też z podatku za dywidendy, z opłat serwisowych, opłat licencyjnych, dystrybucyjnych oraz opodatkowania przychodów i dochodów UEFA, w szczególności z wynagrodzenia (w gotówce lub w naturze) płacone UEFA w związku ze sprzedażą praw marketingowych, medialnych i innych praw handlowych związanych z UEFA EURO 2012.

Jak się okazuje, bogatsi od nas Austriacy i Szwajcarzy to zrobili, zarabiając na Euro 2008. Nam pozostanie satysfakcja, tony śmieci i zniszczone przez chuliganów miasta.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (59):

Sortuj komentarze:

nie dio wiary
 • nie dio wiary
 • 08.07.2012 19:46

jak zawsze wszedzie pisiory maczaja palce a potem krzycza ze euro to porazka a przez kogo przez Zyte z rzadu Jarka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, artykuł wisi, bo ciągle jest aktualny,wszyscy czekamy na bilans zysków i strat.
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sędzimir
 • Sędzimir
 • 27.06.2012 23:31

"Zostaną drogo".Boże , to gdyby nie Euro to byśmy dróg nie budowali???A ileż to tych dróg przybyło?Buduje się je normalnie czyli w ślimaczym tempie i słabej jakości tak samo przed w trakcie jak i po Euro.I głównie te wschód-zachód, bo one potrzebne są Niemcom.Te północ-południe leżą odłogiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się ,że jednak bilans wyjdzie ujemny. Zostaną drogi, owszem, ale stadiony będą stały niewykorzystane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia
 • Basia
 • 27.06.2012 16:46

Zrezygnowaliśmy z podatków od UEFA, bo takie były warunki otrzymania praw do organizacji Euro 2012. Pamiętajmy, że stających do rozmów/negocjacji było wielu. Wtedy był to wspólny cel, ponad podziałami politycznymi. I udało się. A zarobić nieporównanie więcej mieliśmy na turystach, na podatkach z dochodów firm (hoteli, restauracji) zarabiających na turystach, a nie na samej imprezie, którą w każdym kraju robi UEFA. Dochody z samych meczów to pikuś w porównaniu do efektów marketingowych, jakie miał mieć/ i ma/ nasz kraj. Szkoda tylko, że nie wybudowano na czas wszystkich dróg dojazdowych, bo to mogło odstraszać: na kilka dni przed meczem inauguracyjnym nie było wiadomo, czy będzie można będzie dojechać do Warszawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 26.06.2012 08:24

Błędna orografia i interpunkcja, niestaranny tok składniowy utrudnia zrozumienie intencji piszącego. Nic nie pomagają jego nawoływania typu czytaj jeszcze raz, nie o to chodzi. Aby być rozumianym, trzeba sie o to postarać. Względy oszczędnościowe tutaj nie mają racji bytu. Podwójnie trzeba sie wysilać i więcej postów zapisywać, aby jednak wyrazić to, o co chodzi. Tak to widać z boku...
Co do mnie, nie czytam niepoprawnych wypowiedzi, bo chaos w nich mnie męczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grzegorz ward
 • grzegorz ward
 • 17.06.2012 23:19

przez Zytę nie zarobimy na euro a przez Jarka nie zapłacą budowlańcom którzy budowali stadiony autostradya przez Lecha K będziemy pracować do śmierci paranoja za to buntowników będzie gdzie spędzać w myśl żle pojętej demokreccji i ochrony władzy bo przeciez jakoś te stadiony trzeba wykorzystać po euro no na narodowym będzie DONALD I FERAJNA KOPAĆ GAŁĘ

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 14.06.2012 00:33

Marek Chorążewicz 02.06.2012 18:54

chłopie, daj se na wszczymanie.
moja ortografia jaka jest taka jest ani leprza ani gorsza od Bul-Komoroskiego przy nadzieji.
powtarzam, czytaj powoli a będzie dobrze.

nikt cię tak nie poniża jak ty sam swoimi tekstami.
(nazwiska piszę z małej litery ze względów oszczędnościowych. przy wydruku idzie mniej materiału
sam widzisz, że na tobie tesz można oszczędzić)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezes PZPN z tamtego okresu, Michał Listkiewicz, tłumaczy, że nie mieliśmy wyjścia, ponieważ nasi konkurenci do Euro dawali UEFA takie same gwarancje co do podatków:

"Inne kraje, które z nami rywalizowały, też się na to zgadzały. Ówczesny polski rząd i wszystkie kolejne podtrzymywały te decyzje. Nie sądzę, by udało się opodatkować nawet tantiemy dla zespołów. Gdybyśmy tak zrobili, daliby to Euro komuś innemu. UEFA dała nam ogromną szansę rozwojową, którą możemy wykorzystywać" (rozmowa z naTemat)

Komentarz został ukrytyrozwiń
myślący
 • myślący
 • 02.06.2012 18:54

Ale jaja. Konopka i myslenie? A ktory z pisiaków samodzielnie myśli? Od myslenia jest prezes. oni są od szczekania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.