Facebook Google+ Twitter

Przeznacz swój procent dla Odważnych Dzieciaków!

Możesz wesprzeć Brave Kids, przekazując swój 1 procent podatku na rzecz Stowarzyszenia Kultury Teatralnej ”Pieśń Kozła” – organizatora przedsięwzięcia.

Odwaga to słowo niezwykle silnie wpisane w Brave Kids - międzynarodowy projekt łączący od 4 lat różne kultury świata, języki i talenty na gruncie polskim, by poprzez sztukę w jednym miejscu zetknąć ze sobą dzieci z krajów całego globu - z państw stabilnych - zachodnich i tych dotkniętych biedą, wojną czy kataklizmami.

Jak, będąc dzieckiem, w ciągu trzech tygodni oswoić się z obcymi kulturami, językami, tradycjami? Jak nauczyć się tolerancji? Odpowiedzią jest sztuka - wspaniała platforma porozumienia pomiędzy dziećmi, które z różnych zakątków świata przyjeżdżają do Wrocławia na Brave Kids, aby wspólnie przygotować spektakl i dowiedzieć się, jak bardzo są wartościowe.

W zeszłym roku w projekcie Brave Kids wzięło udział 8 grup dziecięcych z Ugandy, Rwandy, Palestyny, Norwegii, Wrocławia, a także uchodźcy z Czeczenii, Dagestanu, Inguszetii i Romowie z Czech. Podczas 3-tygodniowego pobytu w Polsce w międzynarodowym środowisku dzieci uczyły się tolerancji, a poprzez wspólną zabawę i warsztaty artystyczne poznawały wzajemnie swoje formy artystycznej ekspresji. Do finałowego spektaklu każde z nich wniosło element własnej kultury i tradycji oraz wielkie emocje.

Brave Kids nie miałby racji bytu, gdyby nie udział domów, goszczących dzieci, odwiedzające Polskę. - Co roku szukamy osób, które pragną ugościć u siebie te mądre i pełne wdzięku istoty, pokazać im polskie tradycje i okazać ciepło. Dla obu stron jest to wyjątkowe przeżycie – mówi Anastazja Korczak, koordynator projektu Brave Kids.

Dzięki zaangażowaniu osób goszczących dzieci oraz wsparciu finansowemu, również z akcji podatkowej, Brave Kids będzie w stanie zapewnić dzieciom wizy, a także mieszkanie, obiady czy warsztaty artystyczne i rozrywkę, do której w swoim kraju czy mieście nie mają dostępu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.