Facebook Google+ Twitter

"Przezorny zawsze ubezpieczony", czyli miej ICE ze sobą

Bardzo często w sytuacji zagrożenia naszego życia, gdy znajdujemy się w szpitalu, nasi bliscy o niczym nie wiedzą. Dlaczego? Bo często nie mamy przy sobie numerów kontaktowych do członków rodziny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest karta ICE. Nazwa karty to skrót angielskiego "In Case of Emergency", co oznacza "W nagłym wypadku". Karta posiada następujące informacje: imię i nazwisko oraz trzy numery kontaktowe do naszych najbliższych, którzy powinni znać nasz stan zdrowia i przebyte choroby, gdyż lekarz może nas o to pytać. Taka karta ułatwia pracę sanitariuszom pogotowia, straży pożarnej czy policji, którzy odrazu znają tożsamość poszkodowanego oraz wiedzą, kogo poinformować o ewentualnym wypadku.

W Polsce karta In Case of Emergency nie jest zbyt popularna, a wynika to być może z braku świadomości o zagrożeniach, jakie na nas czyhają i brakiem wiedzy na jej temat. Stare przysłowie mówi "Przezorny zawsze ubezpieczony", dlatego każdy z nas powinien mieć przy sobie taką kartę.

Karta przydaje się zwłaszcza osobom starszym, które rzadko mają telefon komórkowy z kontaktami oraz młodszym np. dzieciom, które mogą się zgubić. Karta niezbędna jest w sytuacji, gdy ktoś straci przytomność, nie potrafi podać swoich danych osobowych i w wielu innych przypadkach, kiedy kontakt z bliskimi może być naprawdę bardzo ważny.

Kartę ICE można zakupić w oddziałach PCK (Polskiego Czerwonego Krzyża) w całym kraju oraz w sklepie internetowym na www.pck.pl Wszelkie informacje na temat kupna takiej karty uzyskają państwo na stronie PCK lub u swojego lekarza rodzinnego w przychodni.

Nigdy nie wiemy co nas czeka, dlatego każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien posiadać kartę. Zadbajmy również o naszych bliskich - ICE może być świetnym prezentem dla rodziców czy dziadków.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie tylko PCK propaguje posiadanie karty ICE i nie koniecznie trzeba ja kupować, ponieważ z powodzeniem można ją wydrukować samemu i rozdać zainteresowanym. link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.