Facebook Google+ Twitter

Przezroczyste ekrany LCD od Samsunga. Czy to już nie przesada?

Koreański producent rozpoczyna właśnie produkcję wyświetlaczy, które będą na tyle przezroczyste, by zobaczyć, co znajduje się za nimi. Ekrany LCD będą bardzo duże, bo aż 46-calowe.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ssbld002.jpg&filetimestamp=20081006074844 / Fot. Fot:pl.wikipedia.orgDo tej pory nikt tak dużych przezroczystych ekranów nie produkował na skalę masową – donosi portal di.com.pl. Samsung jako pierwszy zdecydował się na taki krok. Pierwsze panele pojawią się już w styczniu tego roku. Firma z Korei ma nadzieję, że z tym produktem trafi do bardzo zyskownej niszy rynkowej.

Zdaniem ekspertów z Korei są to wyświetlacze następnej generacji, które w ciągu kilku lat zyskają ogromną popularność i spowodują dużą zmianę w otaczającym nas świecie. 46-calowy ekran południowokoreańskiej korporacji oferować ma kontrast 4500:1, a także rozdzielczość 1366x768 pikseli. Przewiduje się, że tego typu ekrany znajdą zastosowanie np. w lodówkach.

Firma Samsung niedawno poinformowała, że w 2012 roku na inwestycje przeznaczy sumę prawie 42 miliardów dolarów. Jest to rekordowa kwota w ostatnich latach przeznaczona na rozwój nowych technologii. Analitycy twierdzą, że potentat koreański będzie nadal rozwijał technologię związaną z ekranami, w tym OLED. Reszta kwoty przeznaczona zostanie prawdopodobnie na układy pamięci oraz procesory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.