Facebook Google+ Twitter

"Przeżyj to sam", czyli policyjne muzykowanie

"Przeżyj to sam" to tytuł jednej z najsławniejszych i najpiękniejszych piosenek Lombardu. To także tytuł koncertu muzycznego, który miał miejsce w Szkole Policji w Pile.

Koncert był niespodzianką i jednocześnie pożegnaniem kończących naukę dwóch kompanii (drugiej i czwartej). Był również scenicznym debiutem, złożonego z uzdolnionych muzycznie słuchaczy, zespołu AWANS, który - po kilku dniach prób - zaprezentował swoje możliwości wokalno-instrumentalne.

Przed mikrofonem stanęła posterunkowa Anna Kulas, która od lat śpiewa w zespołach muzycznych i chórach. Kolejny członek AWANSU - post. Tomasz Sobczak gra od dziecka na instrumentach klawiszowych, w zespole obsługuje keyboard, akordeon, a także gitarę elektryczną. Do jego ulubionych wykonawców należą IRA, Pearl Jam i O.N.A.

Kolejny klawiszowiec, post. Maciej Góralski, jest niestrudzonym poszukiwaczem rozmaitych dźwięków, barw i odcieni muzycznych. Fascynuje go muzyka elektroniczna. Na instrumentach klawiszowych gra (i to od 11 roku życia) post. Karol Hreczuk, który w AWANSIE realizuje się też jako wokalista. Mówi, że muzyka pozwala mu uwolnić emocje, relaksuje i wprowadza pozytywny nastrój.

Perkusista, sierż. Maciej Lange, słuch i talent odziedziczył po tacie, który grał na gitarze. Sierż. Lange lubi muzykę rockową i perkusję, na której grywał w wojsku. Z kolei st. post. Jarosław Ochęcki jest gitarowym samoukiem, grał w kilku zespołach, a inspirują go takie zespoły, jak Pink Floyd czy Dream Theater.

Koncert połączony był z prezentacją multimedialną, w której znalazły się chronologicznie ułożone fotografie obrazujące wszystkie dokonania odchodzących kompanii m.in.: zwycięstwa w konkursach sportowych, przedstawienia teatralne w ramach programu „Profilaktyka a Teatr”, udział w wystawach malarskich i spotkaniach artystycznych, wspólne wyjazdy do Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, na Galę Wolontariatu, podczas której szkoła odebrała trzecią nagrodę, czy w akcji oddawania krwi.

Podczas koncertu zastępca komendanta, insp. Witold St. Majchrowicz podziękował wszystkim osobom, które angażowały się w życie szkoły, szczególnie wolontariuszom oraz post. Magdalenie Ogłazie (kompania 2) i post. Łukaszowi Ojakowi (kompania 4) uzdolnionym plastycznie słuchaczom, którzy w grudniu mieli w szkole swoją wystawę. Oboje otrzymali piękny prezent od Jerzego Utkina, znanego dziennikarza, prozaika i poety – jedno z jego dzieł wraz z autografem.

AWANS prezentował standardy polskiej muzyki rockowej w ciekawej aranżacji. Muzycy sięgnęli głównie do utworów zespołów Kombi, Dżem i Breakout. W dwóch piosenkach zagrał obecny opiekun zespołu, nadkom. Jacek Słoński, a wśród publiczności obecny był twórca i założyciel AWANSU, podinsp. w stanie spoczynku Zbigniew Siedłowski. Gra wzbudziła wiele ciepłych emocji wśród słuchaczy, w tym kadry szkoły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.