Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17188 miejsce

Przodkami Hitlera byli Żydzi i ludność afrykańska?

Badania próbek śliny pobranych od 39 krewnych przywódcy Trzeciej Rzeszy wskazują, że mógł on mieć biologiczne powiązania z rasą "podludzi", wobec której prowadził politykę eksterminacyjną - donosi brytyjski "Daily Telegraph".

Adolf Hitler - wikipedia.org / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Bundesarchiv_Bild_183-S33882,_Adolf_Hitler.jpg&filetimestamp=20090411104522Belgijski dziennikarz Jean-Paul Mulders oraz historyk Marc Vermeeren odnaleźli na początku roku krewnych Fuhrera, w tym kuzyna - austriackiego rolnika.

Okazało się, że wykryta w ślinie podczas badania DNA odmiana chromosomu Y (haplogrupa E1b1b1) rzadko występuje u ludzi z Europy Zachodniej. Zdecydowanie bardziej popularna jest w środowisku Berberów z Maroka, Algierii i Tunezji oraz wśród Żydów sefardyjskich (8,6-30 proc. z nich posiada ten chromosom) i aszkenazyjskich (18-20 proc.).

W belgijskim magazynie "Knack" czytamy wywód Muldersa, jakoby Hitler był spokrewniony z ludźmi, którymi gardził i których poniżał.

Pogłoski o żydowskich przodkach Hitlera pojawiały się już wcześniej. Niektórzy historycy uważają, że ojciec Fuhrera, Alois, był nieślubnym dzieckiem służącej Marii Schickelgruber i 19-letniego Żyda zwanego Frankenberger.

Biorąc pod uwagę, że jedną z najważniejszych rzeczy w nazistowskiej ideologii była koncepcja czystości krwi i rasy (rasa aryjska), a sam Hitler zwykł mawiać, że "utrata czystości rasowej rujnuje szczęście narodu na zawsze", można przypuszczać, iż wynik badań DNA oraz inne doniesienia i domysły, nie byłyby dla niego zadowalające.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.08.2010 22:46

Uważam,że taki temat w nasz czas trzeba unikać,bo o wilku mowa, a wilk tuż.Wiedzieć-tak,wspominać-nie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże czasy się zmieniły. Obecnie możemy otwarcie pisać o Hitlerze, a pamiętam, to było w latach 50-tych ubiegłego wieku, mój znajomy podpadł SB i przeprowadzono w jego domu rewizję. Wśród książek znaleziono egzemplarz "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Za posiadanie tej książki powędował na kilka miesięcy za kratki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przodkami Prezydenta Obamy są Szwajcarzy link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące. Choć w zasadzie nic to nowego, wśród wysokich przedstawicieli NSDAP była masa ludzi, których "czystość rasowa" budzi wątpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.