Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22928 miejsce

Przy kawie z obcokrajowcami. Ciekawe sposoby nauki języków

Mówią różnymi językami. Reprezentują odmienne kraje i kultury. Mają jeden cel: nauczyć się języków obcych bez pomocy podręczników. Spotykają się więc w knajpie przy kawie i rozmawiają na różne tematy. Wszystko w miłej atmosferze.

 / Fot. Me

Na dobry początek


Właściciele sopockiego pubu Czarna Wołga postanowili udowodnić, że nauka języków obcych nie musi kojarzyć się wyłącznie z zapamiętywaniem setek słówek lub żmudnym rozwiązywaniem zadań gramatycznych. Wpadli na pomysł przeprowadzenia zajęć językowych w swoim barze. Na początek zaproponowali gościom naukę rosyjskiego i hiszpańskiego. - Wystarczy w poniedziałkowe lub środowe popołudnie wpaść do nas na kawę, herbatę lub też piwo i połączyć tym samym przyjemne z pożytecznym czyli wizytę w pubie z nauką języka – piszą na swojej stronie internetowej.

- Pomysł jest świetny - ocenia Aneta studentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Gdańskim. O zajęciach dowiedziała się od pracującego w Czarnej Wołdze barmana. Mimo że wcześniej uczyła się już rosyjskiego skusiła się na darmowe lekcje. - Myślę, że to ciekawy sposób nauki. Człowiek szybko się uczy konwersując, poza tym poznaje mnóstwo ludzi – mówi. Zwłaszcza, że niemal na każdych zajęciach pojawiali się nowi uczestnicy.

Często zmieniali się też sami prowadzący. Wszyscy z nich byli native speakerami. - Zajęcia z nimi dają o wiele więcej, gdyż porozumiewają się w języku obcym - ocenia Aneta. Przez jakiś czas lekcje prowadził lektor ze Lwowa. - Przez niemal godzinę opowiadał o swoim mieście, nie pozwalał nam dojść do głosu – wspomina Aneta. Był wymagający, ale nie wprowadzał nerwowej atmosfery. Dla Anety to duży atut. - Człowiek nie stresuje się tak jak na zajęciach w szkole, bo jest mnóstwo okazji do śmiechu – przyznaje.

A może w tandemie?


- Mówiąc do człowieka w języku, który rozumie, trafiasz do jego głowy. Mówiąc w jego własnym języku, trafiasz do jego serca – powiedział kiedyś Nelson Mandela. W taki sposób do serc swoich rozmówców starają się trafić uczestnicy tandemów językowych. To dobry sposób nauki języka obcego dla tych, którzy znają już jego podstawy.

Członkowie takich tandemów uczą się nawzajem swoich ojczystych języków. Najlepiej gdy spotkania odbywają się w cztery oczy kilka razy w tygodniu. W internecie znajduje się mnóstwo ogłoszeń z propozycjami wymiany językowej. - Szukam Polaka albo Polki z którymi będę mogła rozmawiać po polsku i po francusku - m. in. taką ofertę spośród dziesiątek innych, można znaleźć na forum polyglotclub.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Super sprawa....ale wydaje mi się, że bardziej dla kogoś kto miał już kontakt z językiem. Chociaż...ja w sumie uczę podobnie, ale inaczej :P Kupiłam kurs metodą Emila Krebsa tzw Krebsmethod.com i uczę się z płytą :D Ale zasada jest podoba odpowiadam lektorowi jak mnie o coś pyta no i powtarzam za nim :) Najlepiej uczyć się przez słuchanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajna sprawa, polecam taką technikę, sama kiedyś brałam w podobnej udział :)
Pozdrawiam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.