Facebook Google+ Twitter

Przy okazji mikołajek - podaruj magiczne Święta

"Podaruj magiczne Święta!" - pod takim hasłem wystartowała niedawno akcja Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich", które jak co roku szykuje spotkania przy wigilijnych stołach dla samotnych osób starszych w Warszawie, Poznaniu i Lublinie.

 / Fot. Aleksandra KossowskaPrzy okazji mikołajek Stowarzyszenie zachęca, by wcielić się w rolę Mikołaja i przywrócić podopiecznym Stowarzyszenia wiarę w prawdziwą magię Świąt.
Czasem potrzeba tak niewiele…

Pani Marianna, dziś podopieczna Stowarzyszenia, tak wspomina swoje pierwsze Święta po śmierci męża: Przyszykowałam skromną kolację. Usiadłam przy oknie. Pamiętam, że padał śnieg, a ostatni przechodnie spieszyli do domów. Z okien domu naprzeciwko emanowało takie ciepło! A mnie - nie wiadomo czemu - zrobiło się nagle strasznie zimno. Zatęskniłam za herbatą z malinami, którą przygotowywał Staś. Nie wiem dlaczego, ale w Święta miała zawsze niezwykły smak. Mawialiśmy, że to magia Bożego Narodzenia.
Tamtego wieczoru świątecznej magii nie było...

- Goryczy wigilijnej samotności zaznało wielu naszych podopiecznych - opowiada Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. Projektów i Promocji w Stowarzyszeniu - Poznaliśmy wiele poruszających i smutnych świątecznych historii. Dlatego tak zależy nam, by podczas naszych wigilijnych spotkań stworzyć naszym podopiecznym prawdziwie rodzinną atmosferę . Dla wielu z tych seniorów to będą jedyne Święta. Wiemy, jak czekają na te chwile. Każdego roku przy naszych przy naszych stołach gościmy blisko 300 osób. Tych, którym zdrowie nie pozwala uczestniczyć we wspólnym świętowaniu, odwiedzamy z upominkiem i życzeniami.
Szacunkowy koszt zaproszenia jednej osoby to 50 zł. Wystarczy na posiłek wigilijny, świąteczny upominek, pomoc w transporcie dla naszych mniej sprawnych podopiecznych. Jednak każda, nawet najmniejsza wpłacona na ten cel kwota, może przełożyć się na radość i emocje, które nie mają ceny. A często na znacznie więcej...

Na ubiegłorocznym spotkaniu wigilijnym pani Marianna poznała swoją wolontariuszkę, Basię. Obecność Basi od roku zapełnia pustkę w jej życiu. Dziś bardzo cieszy się na kolejne Święta z "małymi braćmi Ubogich". Bo tak naprawdę najważniejsze jest to, że możemy dzielić się radością Świąt z innymi. To jest prawdziwa magia Bożego Narodzenia - powiedziała całkiem niedawno.

- Bardzo liczymy, że w najbliższe Święta magii nie zabraknie - mówi Joanna Mielczarek.

Więcej o akcji "Podaruj magiczne Święta" na stronie www.malibracia.org.pl/magia-swiat


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.