Facebook Google+ Twitter

Przybiegli do Sejmu z poprawką napisaną alfabetem Braila

Po raz pierwszy w historii do Sejmu trafiła poprawka do budżetu państwa na rok przyszły napisana alfabetem Braila. Złożyła ją młodzież z Dąbrowy Górniczej, która biegła z nią przez trzy dni w sztafecie ze swojego miasta do Warszawy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:DSC_4050-MR-Braille.jpg / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:DSC_4050-MR-Braille.jpgW niedzielę wystartowała z Dąbrowy Górniczej wyjątkowa sztafeta. Wzięli w niej udział biegacze z tego miasta i okolic. Biegli, bo mieli szczytną ideę: złożenie w Sejmie poprawki do budżetu państwa na przyszły rok napisanej alfabetem Braila. Dokument w takiej formie nigdy dotąd w historii polskiego parlamentaryzmu nie był jeszcze przyjęty w Kancelarii Sejmu.

Akcja ta ma na celu wsparcie starań o dofinansowanie z budżetu państwa budowy w Dąbrowie Górniczej nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla dzieci i młodzieży niewidomej i niedowidzącej. Dotychczasowe działania nie przekonały większości posłów do wpisania tej inwestycji do budżetu centralnego.

Biegacze przekazali brailowską poprawkę Wicemarszałkom Sejmu, Stefanowi Niesiołowskiemu i Jerzemu Wenderlichowi, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, w której uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele istniejącej już dąbrowskiej placówki.

Koszt budowy ośrodka wynosi 63 mln. złotych, a wsparcie, którego zainteresowani oczekują od państwa to 20 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

"Dotychczasowe działania nie przekonały większości posłów do wpisania tej inwestycji do budżetu centralnego." - zatem o czym mówić, by takowe wsparcie placówka otrzymała. Dziwi mnie zachowanie posłów pod tym względem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to ogromne brawa dla miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz brawo za nagłośnienie. Uczestnikom sztafety życzę sukcesu bo to przysłowiowy pryszcz w wydatkach państwa a idea CHOLERNIE SŁUSZNA!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo: Większą część pieniędzy chce wyłożyć miasto Dąbrowa Górnicza.
Tadeuszu: Oby, ale ta poprawka miała charakter apelu. Formalnie zapewne zgłosi ją Lewica i przepadnie ona, jak wszystkie poprawki tzw. regionalne. Tak dzieje się zawsze, niezależnie od rozkładu sił w Sejmie: posłowie opozycji składają bardzo wiele poprawek, które z góry skazane są na niepowodzenie, bo worek z kasą jest ograniczony. Mam nadzieję, że w tym wypadku była to inicjatywa "oddolna" i że żaden polityk nie maczał w tym swoich palców dając dzieciom i młodzieży nadzieję bez pokrycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby się doczekali wsparcia. Cel szczytny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz,

Znowu ciekawy artykuł, o unikatowej tematyce. A o tym to chyba nikt dziś nie powiedział.

A powiedz proszę skąd reszta pieniędzy na budowę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.