Facebook Google+ Twitter

Przybliżamy sylwetki autorów W24. Michał Mazik

Dziennikarz, pisarz, fan dziennikarstwa obywatelskiego i... tancerz ludowy. Pisze, bo wierzy, że poprzez media można kreować rzeczywistość, zauważać problemy i wskazywać ich rozwiązania.

Michał Mazik / Fot. Wiadomości24.plMichał Mazik do Wiadomości24.pl pisze od 2008 roku i przez 2 lata opublikował 69 artykułów, 9 galerii i 191 komentarzy. Zadebiutował tekstem poruszającym ważny problem społeczny: Brak kultury pasażerów przyzwyczajeniem, czy koniecznością?. W ostatnim czasie wszyscy mogliśmy przeczytać kilka jego świetnych, rzetelnie przygotowanych wywiadów z pisarzami.

Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w magazynie studenckim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Radar”: - Z początku publikowałem w miesięczniku tylko opowiadania, potem byłem kierownikiem działu sportu, sekretarzem. Zacząłem pisać publicystykę, przeprowadzać wywiady (chociażby z Jackiem Pałkiewiczem czy Kamilem Stochem) - opowiada Michał. Jak odkrył W24? - Zupełnie zwyczajnie – poszukując zdalnych praktyk. Mieszkałem wtedy w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych i oprócz stałej pracy przy produkcji i sprzedaży kwiatów, chciałem się rozwijać w innej dziedzinie. Zgłosiłem swoją propozycję współpracy i zostałem przyjęty jako praktykant.

- Z czasem serwis W24.pl wciągnął mnie bardziej. To co go wyróżnia - to inteligentne (w 90%) komentarze. Byłem zaskoczony. Ludzie tutaj naprawdę dyskutują, wyrażają poglądy. Kretyńskie komentarze, wulgaryzmy są natychmiast usuwane w przeciwieństwie do niektórych popularnych portali informacyjnych… - mówi Michał.

Pisanie daje mu niezwykłą satysfakcję i pozwala łączyć pasję z pracą. Twierdzi, że poprzez media można kreować rzeczywistość, zauważać problemy, rozwiązywać je, zmieniać podejście ludzi do różnych spraw. - W mediach jest coś z magii… Zauważasz jakąś istotną rzecz, piszesz o niej, a na drugi dzień ludzie wokół Ciebie o tym mówią… - tłumaczy.

Jest wielkim fanem i zwolennikiem dziennikarstwa obywatelskiego. Uważa, że serwisy obywatelskie są idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z dziennikarstwem; miejscem, w którym można szlifować styl i poprawność językową. Ich wielką zaletą jest brak narzucania określonych tematów. - Można pisać dosłownie o czym się chce, wybierać tematy – w płatnych redakcjach żółtodziób nie otrzyma takiej szansy, chyba że znudzony redaktor powie na odczepne „Idź młody, poszukaj jakiś dziur w drodze czy czegoś tam i zrób materiał”. Trzeba to docenić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Identyczny materiał znajduje sie w blogu z 10.08.2010link
Teraz w dziale wydarzenia, a wystarczyło zmienić dział na LUDZIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje. Tekst już był publikowany, zgadza się.
Niestety często artykuły blogowe "znikają" przy zmianie szaty graficznej, systemu, przy kopiowaniu treści gazety. Miałem taką sytuację, gdy prowadziłem portal studencki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2010 15:10

Odnoszę wrażenie, ze już gdzieś o Michale czytałem :)
Uważam, że nie tyle z materiałów, co z zamieszczanych komentarzy dowiadujemy się najwiecej o osobie piszącej. Lubię czytać teksty Michała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.