Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18988 miejsce

Przybliżamy sylwetki autorów W24. Michał Mazik

Dziennikarz, pisarz, fan dziennikarstwa obywatelskiego i... tancerz ludowy. Pisze, bo wierzy, że poprzez media można kreować rzeczywistość, zauważać problemy i wskazywać ich rozwiązania.

Michał Mazik / Fot. Wiadomości24.plMichał Mazik do Wiadomości24.pl pisze od 2008 roku i przez 2 lata opublikował 69 artykułów, 9 galerii i 191 komentarzy. Zadebiutował tekstem poruszającym ważny problem społeczny: Brak kultury pasażerów przyzwyczajeniem, czy koniecznością? W ostatnim czasie wszyscy mogliśmy przeczytać kilka jego świetnych, rzetelnie przygotowanych wywiadów z pisarzami.

Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w magazynie studenckim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Radar”: - Z początku publikowałem w miesięczniku tylko opowiadania, potem byłem kierownikiem działu sportu, sekretarzem. Zacząłem pisać publicystykę, przeprowadzać wywiady (chociażby z Jackiem Pałkiewiczem czy Kamilem Stochem) - opowiada Michał. Jak odkrył W24? - Zupełnie zwyczajnie - poszukując zdalnych praktyk. Mieszkałem wtedy w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych i oprócz stałej pracy przy produkcji i sprzedaży kwiatów, chciałem się rozwijać w innej dziedzinie. Zgłosiłem swoją propozycję współpracy i zostałem przyjęty jako praktykant.

- Z czasem serwis W24.pl wciągnął mnie bardziej. To co go wyróżnia - to inteligentne (w 90%) komentarze. Byłem zaskoczony. Ludzie tutaj naprawdę dyskutują, wyrażają poglądy. Kretyńskie komentarze, wulgaryzmy są natychmiast usuwane w przeciwieństwie do niektórych popularnych portali informacyjnych… - mówi Michał.

Pisanie daje mu niezwykłą satysfakcję i pozwala łączyć pasję z pracą. Twierdzi, że poprzez media można kreować rzeczywistość, zauważać problemy, rozwiązywać je, zmieniać podejście ludzi do różnych spraw. - W mediach jest coś z magii… Zauważasz jakąś istotną rzecz, piszesz o niej, a na drugi dzień ludzie wokół Ciebie o tym mówią… - tłumaczy.

Jest wielkim fanem i zwolennikiem dziennikarstwa obywatelskiego. Uważa, że serwisy obywatelskie są idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z dziennikarstwem; miejscem, w którym można szlifować styl i poprawność językową. Ich wielką zaletą jest brak narzucania określonych tematów. - Można pisać dosłownie o czym się chce, wybierać tematy - w płatnych redakcjach żółtodziób nie otrzyma takiej szansy, chyba że znudzony redaktor powie na odczepne „Idź młody, poszukaj jakiś dziur w drodze czy czegoś tam i zrób materiał”. Trzeba to docenić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuje autorce za artykuł i kolegom "po fachu" za komentarze. Zazwyczaj ja zadaję pytania - dziwnie się czuję, gdy jest odwrotnie:)
Ruda, trzeba zorganizować spotkanie dziennikarzy W24 w Lublinie. A swoją drogą i tak możemy na piwo pójść...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michaś to kiedy idziemy na piwo?:D;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łoooo stary!! Jesteś sławny.

p.s. Od aż tak pozytywnej strony to ja Cię nie znałem ;-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia i dalszych sukcesów w przygodzie z dziennikarstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny dziennikarz ;) brawo Michał ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.