Facebook Google+ Twitter

"Przybysz" - kolejna, dobra książka Hilary Norman

Odkładając pierwszy tytuł serii o perypetiach detektywa Sama Becketa, dr Grace Lucca oraz Cathy Robbins, zatytułowany "W sieci kłamstw" brytyjskiej autorki Hilary Norman byłem pewien, że sięgnę po kolejne. I tak, po drugiej części - "Ostatni raz", przyszedł czas na część trzecią.

okładka / Fot. Prószyński i S-kaTym razem detektywowi z wieloletnim doświadczeniem przyjdzie się zmierzyć z zagadką brutalnie okaleczonego mężczyzny, którego oblano środkami chemicznymi, aby zatrzeć jakiekolwiek ślady zbrodni. Ciało mężczyzny zostaje znalezione w łódce nieopodal spokojnego Miami Beach.

W śledztwie nad tym i kolejnymi zabójstwami detektywowi pomaga bezdomna kobieta o imieniu Mildred. Sypia na swojej stałej ławce i jest cennym źródłem informacji o nocnym życiu miejscowych, a być może także tajemniczego tytułowego przybysza. Czy pomimo swojego silnego charakteru może czuć się bezpieczna? Bez względu na okoliczności detektyw Becket stara się czuwać nad jej bezpieczeństwem. Kim jest zabójca? I jakie motywy nim kierują? Dowiecie się sięgając po tę książkę.

Podczas gdy Sam zajmuje się śledztwem, Grace odwiedza siostra Claudia i bynajmniej nie jest to wizyta towarzyska. Pojawia się ona w domu Becketów, aby uciec od codzienności oraz w poszukiwaniu pomocy w kłopotach, w jakie się wplątała. Wkrótce okazuje się, że w porywie namiętności wdała się w romans. Tajemniczy mężczyzna zrobił jej zdjęcia i zaczął szantażować. Nie odpuszcza jej na krok i namolnie nachodzi Claudię oraz Grace. Obie kobiety będą musiały stawić czoło przeszłości. A przed detektywem staje niełatwe zadanie oddzielenia spraw zawodowych od prywatnych. Jednak bezpieczeństwo rodziny staje się priorytetem. Ustabilizowane życie Sama i Grace oraz ich dziewięciomiesięcznego synka zostaje zaburzone.

"Przybysza" czyta się jednym tchem i jak poprzednie, książka godna jest polecenia. Warto wspomnieć, że już niebawem ukaże się kolejna książka z serii - zatytułowana "Uwięzieni".

Hilary Norman jest brytyjską autorką thrillerów i kryminałów przetłumaczonych na kilkanaście języków. Polskiemu czytelnikowi znana jest m. in. z powieści: „Ślepa trwoga” (2004), "Pasierbice" (2005), "W ślepej uliczce" (2008), "Niebezpieczna zabawa" (2009), „Ostatni raz” (2009). Mieszka wraz z mężem w Londynie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Epridafium
  • Epridafium
  • 31.01.2011 09:47

Bardzo zwięzłą,esencjonalna recenzja. Taka pigułka niezbędnych informacji. Choć mi brakuje trochę poetyckości i zachęcającej barwności słowa, bo widać, że książka się podobała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Weronika - zgadza się, cykl mnie wciągnął i z niecierpliwością czekam na kolejny tytuł z serii :) Jak skończysz drugą część to pożyczę Ci "Przybysza" :)

@Beata - też to lubię, dzięki staram się :)

Dziękuję p. Adamie :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recanzja dobra! Okladka też zachęcająca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To właśnie lubię w kryminałach, że czyta się je jednym tchem. PS. Piszesz coraz lepsze recenzje Łukaszu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna ciekawa książka tej autorki. Recenzja na 5*
Widzę Łukasz, że wciągnął Cię cykl. ;) Ja jestem teraz w trakcie czytania drugiej części. Jak skończę, to z pewnością sięgnę po "Przybysza".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.