Facebook Google+ Twitter

Przybywa bezrobotnych w Wielkiej Brytanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-16 12:30

Pomimo oznak wychodzenia z recesji, w Wielkiej Brytanii nadal kurczy się rynek pracy. Bezrobocie zbliża się do poziomu 8 proc., a wkrótce może się odbić na bezpiecznym dotąd sektorze publicznym.

Jak ogłosiło Państwowe Biuro Statystyczne w Londynie, od początku maja do końca lipca zatrudnienie w Wielkiej Brytanii spadło o 210 tysięcy. Bez pracy pozostają 2 miliony 470 tysięcy osób. Niewykluczone, że w tym miesiącu liczba ta przekroczy próg 2 i pół miliona, a w przyszłym roku może sięgnąć trzech milionów.

W opinii Banku Anglii sektor prywatny gospodarki odbił się już od dna, rosną zyski przedsiębiorstw, a pracodawcy tak zredukowali zatrudnienie w pierwszej połowie roku, że teraz zaczynają ponowny nabór.

Jednak koszty państwowej interwencji w ratowanie banków wpędziły brytyjski skarb w takie zadłużenie, że aby je spłacić trzeba będzie ograniczyć budżet i stan zatrudnienia w służbach publicznych i instytucjach rządowych. Opozycja zwracała na to uwagę już od dawna, ale wczoraj po raz pierwszy przyznał to premier Gordon Brown. Bezrobocie w sektorze budżetowym stanowi wprawdzie mniejsze zagrożenie dla zatrudnionych w Wielkiej Brytanii Polaków, zwiększy jednak ogólną pulę poszukujących pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.