Facebook Google+ Twitter

Przybywa Obama

Nie udało się w ubiegłym roku. A w tym roku nawet wulkan nie jest wystarczającą przeszkodą. Co za szczęście! W końcu przybywa.

Official portrait of Barack Obama.jpg / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Official_portrait_of_Barack_Obama.jpg&filetimestamp=20090114181817Szkoda że na tak krótko. Ma być w Polsce tylko dwa dni. Tyle oczekiwań, a on wpada jak po ogień? Tyle spraw.

Wizy
Kiedy w końcu wprowadzimy je dla obywateli USA? Czy Obama dowiedział się o dacie ich wprowadzenia i przybywa by odwlec ten termin?

Offset
Polska znalazła podstawy prawne by cofnąć umowę offsetowa związaną z zakupem samolotów F16. Rozpoczęła negocjacje z Saab’em, który zainteresowany sprzedażą na nasz rynek własnych samolotów zobowiązuje się wspólnie z Leszkiem Millerem i SLD do działań procesowych w związku z niedotrzymaniem umowy przez rząd USA i firmę Lockheed. (dotychczasowe największe osiągnięcia offsetu to naprawa zakupionych F16, przestały być wystarczające dla społeczeństwa).

Więzienia CIA
W związku z postępowaniem KE oraz zebranymi dotychczas dowodami w sprawie wiezienia na terenie Polski przez agentów CIA bojowników o niepodległość Afganistanu, prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i nieżyjący Lech Kaczyński oraz premierzy: Leszek Miller, Jarosław Kaczyński i Donald Tusk mają zamiar podpisać antydatowaną umowę o podarowaniu bazy wojskowej w Starych Kiejkiutach oraz lotniska w Szymanach rządowi USA oraz nadaniu jej statusu eksterytorialności. Sprawa nad wyraz szybko zjednoczyła główne siły polityczne Polski. To ogromna zasługa Baracka Obamy.

Odbudowa Iraku
Ma zostać przedstawiony pakiet działań skierowanych dla Polski oraz jej firm w związku z koniecznością odbudowy zniszczonych dróg i fabryk, tych które zostały zbudowane w ramach porozumień PRL z władzami Iraku.

Rakiety Patriot
Rząd Donalda Tuska w oparciu o słuszne anty PiS-owskie działania zadecydował o zmianie zasad umieszczenia rakiet systemu obrony USA na terytorium Polski. Teraz Polska anuluje dotychczasowe ustalenie oraz oczekuję na odpłatność za pobyt sprzętu i obsługi rakiet w Polsce przez armię amerykańską oraz objęcie ich załóg pełną polską jurysdykcją (w przeciwieństwie do poprzednich ustaleń, które obciążały kosztami Polskę oraz gwarantowały dla USA dodatkowe zyski).

Opłaty za gaz łupkowy
Polska ma zamiar zmienić system opłat za licencje na poszukiwanie i wydobycie gazu oraz za jego sprzedaż. System norweski jaki ma zostać przyjęty będzie gwarantował własność surowca narodowi Polski a dochody będą własnością Państwa niepodlegającą prywatyzacji pod jakąkolwiek postacią czy firmą, bez względu na kraj pochodzenia (USA).

Czy uda się omówić wszystkie te sprawy i zdążyć złożyć wiązankę na Wawelu?
Prawdopodobnie znowu się nie uda, gdyż zorganizowano w Polsce „meeting” dla przywódców kilkunastu państw drugiej części Europy.
Ile kosztuje przyjaźń Wielkiego Brata? Czy dowiemy się tego po wyjeździe Prezydenta?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Świetny artykuł! Właśnie tego brakuje aby uświadamiać Polaków - partnerstwo hmm... za jaką cenę? Być może w przyszłości Polska nie będzie tracić i nauczy się na swoich błędach..lecz kiedy to będzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Steniu, tak niepoprawna politycznie dygresja:(. Zupełnie inaczej by zabrzmiało: partnerzy (inaczej) :)
A więc Gloria i Alleluja ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I wciąż w roli wasali?! Jakież to smutne i upokarzające ......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Robercie za taką świetną odpowiedź...poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej, Isabello!
Też mam wiele uczuć dla tych nadchodzących, historycznych momentów, lecz w życiu by mi się nie udało wznieść się na wyżyny Parnasu :) :

Mam wiele uczuć dla nadchodzącej chwili
Gdy Barack Obama czas nam umili
I historyczną wizytą
Napełni nasze koryto.
Bo już Pułaski pod Savanah dowodził
A Roosvelt w Jałcie dogodził
Że w sztandarze gwiaździstym
Mamy sojusz wieczysty.

Wdzięcznym dozgonnie serdecznie pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet wulkan nie przeszkodzi
gdy Obama leci,
powitać białych braci
polskich nowych Kmieci.
A w planie ma sporo,
Millera po plecach poklepać,
ze starą datą cyrograf podpisać
statusu eksterytorialności
polskiego Guantanamo.
Rozpisać konkursy dla bogaczy,
rakietowe pakty
przewrócić do góry nogami.
A ... na pożegnanie
odwiedzić Smoka wawelskiego
i złożyć wiązankę w uznaniu
dozgonnej przyjaźni z braćmi Polakami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciechu, czyli Obama i USA nie pomoże nam w rozwikłaniu tylu problemów? Zostawi nas samych z nimi? Kto więc nam pomoże? Nie jestem takim optymistą, jak Ty, Wojciechu, że pomożemy sobie sami :(. Chyba, że masz na myśli jakieś powstanie czy inną r****awkę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, Obama wraz z orszakiem (acz bez małzonki) przybędzie i.....wybędzie. Oprócz poklepywania naszych przywódców po ramieniu i wygłoszenia dyplomatycznej mowy chwalącej nasze wzajemne relacje i zaanagażowanie Polski w okupację Afganistanu , a wcześniej Iraku NIC sie nie wydarzy.
Dla USA, Europa, a szczególnie nasza jej część nie jest centrum zainteresowania.
Polska musi przede wszystkim dbać o swój interes, a nie starać sie za wszelka cenę przypodobać Ameryce, która i tak ma nas w d*pie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale meeting się uda, mimo kosowskiego zgrzytu :)
I ciekawe, czy Tusk-owi "przewrócą" system podatkowy związany z wydobyciem i opłatami za gaz i inne surowce czy też wpuszczą Amerykę na warunkach PGNiG i puszczą nas z torbami. A jak "przewrócą" to co będzie z prezesamia PGNiG i całym finansowym zapleczem? "Wot, zagwozdka".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 25.05.2011 04:57

Pył doleci do Polski na pewno go wyprzedzi i tyle będziemy go oglądać. A to że Polska dla USA jest jak przegrany kupon w lotto. To od dawna był wiadomo. Piąte koło u wozu po prostu trzeba tolerować. I to na tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.