Facebook Google+ Twitter

Przybywa osób zatrudnionych w budownictwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 13:03

Z danych Krajowej Izby Gospodarczej wynika, że pierwszym kwartale tego roku wzrost zatrudnionych w tym sektorze wyniósł 42 tysiące osób.

Jak podkreśla prezes KIG-u Andrzej Arendarski, nie ma się jednak z czego cieszyć. Z badań wynika, że brak pracowników oraz materiałów to największe bariery dla rozwoju budownictwa. Jest jednak nadzieja, że będzie więcej chętnych do pracy w tej branży. Płace w budownictwie wciąż rosną. Z badań przeprowadzonych pod kierownictwem profesor Zofii Bolkowskiej wynika, że w marcu przeciętne wynagrodzenie brutto w tej branży wyniosło 3155 złotych. Taki wzrost płac może jednak nie wystarczać dla zachęcenia do powrotu z emigracji zarobkowej. Jednak - jak podkreśla profesor Bolkowska - może zahamować zamiar wyjazdu.
Mimo wielu trudności w pierwszym kwartale tego roku wzrost w budownictwie wyniósł 17,4 procent. Profesor Bolkowska zaznaczyła, że firmy budowlane cieszą się wysoką rentownością a dzięki funduszom z Unii Europejskiej w związku z organizacją Euro 2012 mają środki na rozwój. Zauważalny jest również wzrost budownictwa infrastrukturalnego, gorzej jest z budownictwem mieszkaniowym. Wzrost jest ale nadal nie wystarczający - zaznaczyła profesor Bolkowska. W pierwszym kwartale tego roku przychody polskich firm oferujących roboty budowlane wzrosły o 32 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.