Facebook Google+ Twitter

Przybywa policjantów na Dolnym Śląsku

A dokładnie 103 przyjętych w doborze powszechnym funkcjonariuszy i funkcjonariuszek (34 panie i 69 panów). Już 5 marca złożą uroczyste ślubowania w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 / Fot. Wikimedia CommonsNie oznacza to jednak, że po ślubowaniu złożonym w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, nowi mundurowi wyjdą na ulice Dolnego Śląska. Przed nimi jeszcze kilkumiesięczne szkolenie w zakresie podstawowym i dopiero po nim, panie i panowie zasilą szeregi służby prewencyjnej.

Kto może zostać policjantem? – Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii – tłumaczy mł. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Potencjalny przyszły policjant nie może być karany i musi w pełni korzystać z praw publicznych. Co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych, to kolejne wymogi, które musi spełnić kandydat. Prócz tego, powinien być przygotowany na pełne podporządkowanie się dyscyplinie służbowej.

W zeszłym roku na terenie Dolnego Śląska, swoich sił w policji chciało spróbować ponad 2 tysiące obywateli. Spośród tej sporej grupy, na podstawie postępowania kwalifikacyjnego wyłoniono i przyjęto 474 osoby – 178 kobiet i 296 mężczyzn. To nie wszystko, w tym samym czasie szeregi wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji zasiliło 146 funkcjonariuszy służby kandydackiej, którzy przez okres 12-miesięcy pełnią czynności administracyjno-porządkowe. Zarabiając około 500 zł miesięcznie, przygotowują się do przyszłej potencjalnej kariery w szeregach policji.

Efekty tegorocznej rekrutacji do policji są widoczne i na ulicach, i w statystykach – w zeszłym roku spadła przestępczość w naszym regionie, a w skali ogólnopolskiej spadła o 71 tys. przestępstw w stosunku do roku poprzedniego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.