Facebook Google+ Twitter

Przychodzi baba do lekarza rodzinnego: Ile pan zarabia doktorze?

Lekarz rodzinny w Polsce to zawód trudny i dobrze płatny, czy łatwy ale źle płatny? Według opublikowanych danych przez firmę Sedlak & Sedlak odczucia są raczej mieszane.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Stethoscope_1.jpg&filetimestamp=20070224122722 / Fot. fot.commons.wikimedia.org. Autor: ernstlRynek Zdrowiapowołując się na dane firmy
Sedlak & Sedlak podaje, że zarobki około 50 proc. lekarzy rodzinnych kształtują się na poziomie powyżej 5,6 tyś złotych.

Wyniki opublikowanych badań przeprowadzono na próbie 89 lekarzy rodzinnych co pozwoliło przyjąć, że ich zarobki wahają się od 4 do 8 tys złotych.

Gdy uśredni się ten wynik, otrzymamy kwotę 5,6 tyś złotych. Premia w tym przypadku stanowi 3 proc. całkowitego wynagrodzenia lekarza. Pozostała część pensji, czyli 97 proc., to płaca podstawowa. Niektórzy otrzymują jeszcze dodatkowe benefity z tytułu prowadzonej praktyki.

W zakresie obowiązków lekarza rodzinnego jest między innymi sprawowanie opieki nad chorymi (wszystkie grupy wiekowe w rodzinie), stawianie diagnozy pozwalającej na leczenie lub skierowanie do specjalisty, wykonywanie badań podstawowych, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, podejmowanie działań zmierzających do zapobiegania chorobom i promocji zdrowia.

Do tego należy jeszcze doliczyć nielimitowany czas pracy, co w sumie skłania ku refleksji, czy pensja lekarza rodzinnego jest odpowiednia, czy też nie jest odpowiednia do zajmowanego stanowiska.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lekarz Rodzinny
  • Lekarz Rodzinny
  • 31.08.2012 20:04

Drogi Panie Marku !
Czy może mi Pan podać adresy poradni lekarzy POZ tak dobrze opłacających swych pracowników ? Chętnie zmienię dotychczasową na taką "sowicie opłacaną "
A czemu ?
Ponieważ po 30 latach pracy moja pensja podstawowa wynosi...... 2050 zł polskich. Po dodaniu wysługi lat, premii ( stanowią ok. 25% pensji brutto ),
odliczeniu wszelkich stałych składowych, dostaję w kasie 3000 złotych polskich.
Błagam o pomoc Panie Marku !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.