Facebook Google+ Twitter

Przycisk, który zmieni świat? Dotcom zapowiada me.ga

Megaupload już nie ma, ale niedługo pojawi się MEGA - nowy projekt Dotcoma. Bezpieczeństwo przede wszystkim i żadnych serwerów w Stanach Zjednoczonych. Odniesie sukces?

Sonda

MEGA odniesie sukces?

MEGA: Ten przycisk zmieni świat? Kim Dotcom sądzi, że tak. / Fot. http://kim.com/mega/Dokładnie 19 stycznia 2013 roku ma wystartować nowy projekt urodzonego w Niemczech Kima Dotcoma. Data nie jest przypadkowa, bowiem dokładnie rok wcześniej, zamknięciu, w związku z zarzutami o piractwo, uległ serwis MegaUpload.com.

Nowy serwis ma cechować się większą dbałością o bezpieczeństwo przechowywanych danych, które mają być przed wysłaniem szyfrowane znanym wyłącznie użytkownikowi hasłem. Kodowanie i dekodowanie danych według zapewnień, ma się odbywać w tle, bezpośrednio w przeglądarce. Udostępnione ma być również specjalne API dla developerów.

Inną ciekawą cechą jest rozproszona architektura, dzięki której zabezpieczone pliki mogą być przechowywane na serwerach niemal na całym świecie, które spełniają odpowiednie warunki. Z udziału w całym tym procederze wykluczono firmy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

MEGA: Ten przycisk zmieni świat? Kim Dotcom sądzi, że tak. / Fot. http://kim.com/mega/Serwis ma być dostępny pod adresem me.ga. Obecnie znajdują się tam podstawowe informacje na temat przyszłej działalności. Więcej można dostać w przyszłości, po podaniu adresu e-mail. W oczy od razu rzuca się umieszczony w centralnym miejscu strony przycisk MEGA. który podobno 19 stycznia zmieni świat. Jak będzie, zobaczymy...

-> Profil autora na Google+

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.