Facebook Google+ Twitter

Przyczyny katastrofy etiopskiego samolotu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-25 14:54

Najprawdopodobniej złe warunki pogodowe były przyczyną katastrofy samolotu Etiopskich Linii Lotniczych. Poinformował o tym libański minister obrony.

Maszyna wpadła do morza zaraz po starcie z Bejrutu w Libanie, w odległości trzech i pół kilometra od brzegu. Do tej pory ratownicy wyłowili z morza ciała 21 osób. Na pokładzie Boeinga 737 - 800 było około 90 osób.

Około 50 pasażerów to Libańczycy, 22 to Etiopczycy, byli też pasażerowie z Francji, Syrii, Iraku i Wielkiej Brytanii. Władze w Bejrucie ogłosiły żałobę narodową.

Ratownicy wyłowili z morza ciała 21 osób - ofiar katastrofy samolotu Etiopskich Linii Lotniczych. Według jednych doniesień na pokładzie Boeinga 737 - 800, lecącego z Bejrutu do Addis Abeby, było 89 osób, według innych 90. Około 50 pasażerów to Libańczycy, 22 to Etiopczycy, byli też pasażerowie z Francji, Syrii, Iraku i Wielkiej Brytanii. Władze w Bejrucie ogłosiły żałobę narodową.

Samolot wpadł do morza zaraz po starcie z Bejrutu w Libanie, w odległości trzech i pół kilometra od brzegu. Świadkowie twierdzą, że widzieli ogień zanim maszyna runęła do morza. Władze Libanu zaprzeczyły, by przyczyną katastrofy był zamach terrorystyczny.

Do wypadku mogły się przyczynić trudne warunki atmosferyczne, które do tej pory się nie poprawiły i utrudniają prowadzenie akcji poszukiwawczej. Dokładne przyczyny katastrofy poznamy dopiero na podstawie nagrań z czarnej skrzynki.

Przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich uważa, że katastrofa była najprawdopodobniej efektem błędu człowieka, a nie wad technicznych maszyny. Z kolei ekspert lotnictwa Tomasz Hypki zwraca uwagę, ze Etiopia ma jedną z najnowocześniejszych flot w Afryce, a nawet na świecie. Jego zdaniem, do wypadku mogła przyczynić się zła pogoda.

Ostatnio do wypadku samolotu etiopskich lini lotniczych doszło 13 lat temu. Wówczas porwana przez terrorystów maszyna rozbiła się na Komorach na Oceanie Indyjskim . Ze 175 pasażerów przeżyło 50.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.