Facebook Google+ Twitter

Przyczyny odwołania prezesa PKO BP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 07:19

To nie sprawa dywidendy, a zakup banku AIG był przyczyną odwołania prezesa banku PKO BP Jerzego Pruskiego - uważa "Puls Biznesu". Według gazety, współpraca między prezesem a radą nadzorczą banku od kilku miesięcy nie układała się najlepiej.

Bank PKO BP w październiku ubiegłego roku poinformował, że złożył ofertę kupna AIG Bank Polska. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że PKO BP gotów był zapłacić około 1,6 miliarda złotych z opcją, że będzie mógł negocjować niższą cenę. Wycenę AIG najpierw udało się zbić do 1,2 miliarda złotych.

Pod koniec stycznia prezes Pruski zawiadomił resort skarbu, że utargował jeszcze 300 milionów złotych i kupuje bank. W kwietniu jednak PKO BP poinformował, że rezygnuje z zakupu, nie uzasadniając decyzji. Nieoficjalnie mówiło się, że z powodu pogarszającej się sytuacji kredytowej AIG.

Ministerstwo Skarbu chce poznać odpowiedź, dlaczego PKO BP, który był gotów wyłożyć 1,6 miliarda złotych , nie kupił banku, którego wycena spadła do 200-300 milionów złotych. Resort skarbu uważa także, że negocjacje były prowadzone w sposób nieprofesjonalny, decyzje podejmowano pochopnie lub też zwlekano z nimi. Niedoszłej transakcji przygląda się także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.