Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7627 miejsce

Przyczyny tzw. chorób psychicznych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-08 14:33

Nie będąc lekarzem, od ponad dziesięciu lat (jako terapeuta naturalny) towarzyszę ludziom z diagnozami psychiatrycznymi, wspieram ich oraz pomagam w powrocie do równowagi i oburza mnie fakt braku zrozumienia i nazwania istoty problemu przez świat medycyny.

Przedstawiciele medycyny konwencjonalnej, mówiąc o przyczynach tzw. chorób psychicznych twierdzą, że są one nieznane. Poszukują genu odpowiedzialnego za ich powstawanie, mówią o dziedziczeniu skłonności. Nie znając przyczyn, lekarze psychiatrzy skupiają się na usuwaniu, a właściwie tłumieniu objawów, stosując terapie lekowe, których zadaniem jest blokujące oddziaływanie na centralny system nerwowy. Pacjent zostaje nimi znieczulony w różnym stopniu, zależnie od jego odporności i możliwości chemiczno-biologicznych organizmu, a także od siły destrukcji jaka ma miejsce w konkretnym przypadku.

Niemal w każdym z poznanych przeze mnie przypadków człowiek przechodził przez zbyt stresujące dla niego sytuacje życiowe, z którymi nie potrafił sobie samodzielnie dać rady lub też lęk, bezradność, zwątpienie w poprawę losu towarzyszyły mu przez długie okresy życia. W większości poznanym ludziom brakowało poczucia bezpieczeństwa, czuli się samotni, niekochani, nieakceptowani, gorsi, słabsi i bezsilni wobec problemów ich życia. Przeżywali potężne wewnętrzne konflikty, które miały swoje uzasadnienie w ich rzeczywistości, widzieli siebie
w roli ofiary.

Niektórzy w poszukiwaniu ukojenia, bezpieczeństwa, podniesienia własnej wartości rozpoczynali praktyki duchowe. Wykonując ćwiczenia pod wpływem przeczytanych książek, odbytych kursów pobudzali energię kundalini, otwierali tzw. trzecie oko. I nagle ich świat percepcji poszerzył się, niestety, o bardzo nieprzyjemne doznania albo tak wspaniałe, że stracili zainteresowanie dla normalnego życia, a próbując je odtworzyć, narazili się na ataki istot astralnych. Poznałam też osoby, które nagle bez wyraźnej przyczyny (dla nich lub ich otoczenia) „zwariowały”. W takich sytuacjach następowało „przypadkowe” owładnięcie przez subtelne astrale. Użyłam słowa przypadkowe, choć tak naprawdę zawsze jest przyczyna umożliwiająca zaistnienie takiej sytuacji.

Potrafiłam to rozpoznać, gdyż sama przechodziłam przez różne trudne sytuacje w moim życiu.
W moim przypadku otrzymałam jednak tak dużo miłości, wsparcia od rodziny i przyjaciół, że mogłam się uporać z bólem i niezwykłymi doświadczeniami, które przyniosły mi mądrość i zrozumienie, bez potrzeby odwoływania się do pomocy psychiatrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.