Facebook Google+ Twitter

Przydatne adresy i informacje dla każdego obywatela

Chcesz napisać do prezydenta, premiera, marszałka, rzecznika praw obywatelskich? Zobacz, jak i gdzie możesz to zrobić.

Logo Prezydenta RP / Fot. Fot. http://www.prezydent.pl/dla-mediow/zdjecia-do-pobrania/logotyp-prezydentpl/Oto oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na stronie można zapoznać się między innymi z aktualnościami, z biografią prezydenta, poznać jego doradców oraz ministrów, ale także zadać pytanie prezydentowi RP.

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Kancelaria Prezesa Rady Ministrów: Zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, każdy obywatel ma prawo do informacji o działaniach, kompetencjach, statusie prawnym, zasadach funkcjonowania oraz decyzjach podejmowanych przez organy władzy publicznej. Są one udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP), który tworzą strony internetowe poszczególnych organów władzy oraz innych instytucji zobowiązanych do prowadzenia takich stron. Na stronach BIP Rady Ministrów zaprezentowano działania Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów jako organów władzy wykonawczej. / Fot. Fot. http://www.premier.gov.pl/lay-gfx/bg-footer-copy.jpg BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zawiera informacje o urzędzie, którego zadaniem jest umożliwienie sprawnego wykonywania konstytucyjnych i ustawowych zadań rządu i premiera.

Głownia laski Marszałka Sejmu RP / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Marszałek_Sejmu_Rzeczypospolitej_PolskiejNapisz list do Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny

Strona Poselska Grzegorza Schetyny

Oficjalna strona Grzegorza Schetyny


Logo Rzecznika Spraw Obywatelskich / Fot. Fot. http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=1562&s=1Kontakt z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich


Przydatne adresy i informacje dla każdego obywatela część II

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 29.11.2010 12:10

Nie chcę pisać do prezia, Donka i tych innych. Przecież człowiek nie rozmawia z baranami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, to działa. Tylko żeby miało moc prawną, trzeba pod inne adresy i z żądaniem potwierdzenia odbioru. W zależności od treści listu. Jeżeli jest to przestępstwo, to zawiadomienie o przestępstwie do właściwie terytorialnie prokuratora rejonowego. Oczywiście można też w załączeniu powiadomić środki masowego przekazu i instancje wyższe w stosunku do prokuratury.
Do Prezydenta RP najlepiej przez Kancelarie Biura Prezydenta: <listy@prezydent.pl> ,
Do Kancelarii Sejmu : W Google wpisujemy "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej". Dalej klikamy na "KANCELARIA" i jak się otworzy, klikamy na "Listy do KS". Otwiera się gotowy arkusz listowy. Jest to rejestrowane i dokumentowane a wszelkie odpowiedzi nadchodzą zgodnie z terminami urzędowymi i nie można tego wyrzucić do kosza. A prywatnie mogę sobie porozmawiać ze Schetyną jak zaprosi mnie na kawę.
Taką samą metodą można wybierać każdą instytucję państwową. Wybieramy w Google nazwę instytucji i otwieramy kontakt na stronie tejże. Jak piszemy prywatnie do jakiejś osobistości, to jak grochem o ścianę.
Chociaż ja też napisałem "Modlitwa dla Posłów i Senatorów", wysłałem do Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu, do wszystkich klubów poselskich, PAP, Episkopat Polski i okazało się że wszyscy nabrali wody w usta. No to w takim razie pytam, jak mogą osiągnąć stan jasnego umysłu, żeby dobrze prowadzić obrady?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś się pisało do sekretarzy POP albo nawet do I sekretarza. Podobno często skutkowało. Czyżby i za oświeconej demokracji to działało :)
Sadząc po ilości samospaleń, to raczej nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.