Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4595 miejsce

Przydatne funkcje w telefonie, o których nie wiesz

Czy wiesz, że Twój telefon może posiadać kilka pożytecznych funkcji, o których być może nie wiesz? Sprawdź, a okażą się dla Ciebie korzystne.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kom%C3%B3rka.jpg / Fot. Fot. commons.wikimedia.orgTelefon potrafi być bardzo pożytecznym urządzeniem. I służyć nie tylko do rozmawiania. Może tez okazać się niezwykle pomocny w codziennych problemach.

Numer 112


Już nie ma chyba osoby, która nie wie, że pod numerem 112 znajdziemy służby ratunkowe. Wybierając go zawsze uzyskasz pomoc. Czy wiesz, że numer ten działa nawet wtedy, gdy klawiatura Twojego telefonu jest zablokowana? Co ciekawe, jeżeli jesteś poza zasięgiem własnej sieci, telefon będzie przeszukiwać sieci innych operatorów, aż znajdzie możliwość połączenia.

Auto zablokowane? To już nie musi być problem


Czy nie zdarzyło Ci się kiedyś zostawić klucze w stacyjce na parkingu i zatrzasnąć drzwi? Jeżeli nie, to w porządku. Ale co zrobić, gdy się to przydarzy? A przydarzyć się przecież może. Rozwiązanie może okazać się proste, gdy masz przy sobie telefon. Jeżeli auto ma zdalnego pilota, a drugi komplet kluczyków jest w domu to zadzwoń na telefon komórkowy ze swojego telefonu komórkowego.

Swój telefon przytrzymaj przy aucie w tym czasie, gdy z drugiej strony słuchawki w domu, druga osoba naciskać będzie przycisk odblokowania zamka w kluczach zapasowych. Twoje auto powinno zareagować i się otworzyć, dzięki sygnałowi z drugiego telefonu. Nie zawsze przecież masz czas na to by ktoś Ci przywiózł zapasowy komplet. Zwłaszcza, gdy jesteś kilkaset kilometrów od domu. Niestety nie zawsze ten sposób jest skuteczny. Lepiej najpierw przetestować pod domem.

Dodatkowa energia w telefonie


Czasem potrzebujesz wykonać rozmowę a bateria w telefonie za chwilę „padnie”. W niektórych telefonach jest jeszcze tzw. ukryta rezerwa prądu. Kombinacja klawiszy *4720#, aktywuje ta funkcję, a deaktywuje #4720#. Wskaźnik w telefonie powinien zacząć wskazywać wzrost naładowania baterii o około 30 proc. Spróbuj, może akurat w twoim telefonie ta funkcja zadziała.

Jak wyłączyć skradziony telefon komórkowy?


Numer seryjny swojego telefonu sprawdzisz wpisując kombinację cyfr: * # 06 #. Na ekranie pojawi się 15 cyfr i będzie to kod Twojego aparatu. Jest on niepowtarzalny dla każdego aparatu. Możesz go zapisać i schować. Gdyby telefon został skradziony, zadzwoń wtedy do swojego operatora i podaj ten kod. Operator dokona zablokowania aparatu i nawet, gdy złodziej zmieni kartę SIM, aparat stanie się bezużyteczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przetestuję tą pustą baterię na Samsungu. Ciekawi mnie jedno, skąd w moim telefonie bateria na to by przez 1 czy nawet 2 dni informowało mnie, że mam pustą paterię :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.