Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

45362 miejsce

Przygarnij konia z Irlandii

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-11-25 20:29

Jeśli jesteś zainteresowany przygarnięciem konia, zostaw numer telefonu. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe - taki tekst można usłyszeć po dodzwonieniu się do irlandzkiego oddziału towarzystwa opieki nad zwierzętami ISPCA w Mallow w hrabstwie Cork.

Konie, piękne konie... / Fot. Ewa Krzysiak

Konie, piękne konie...


Jeszcze niedawno nowobogaccy Irlandczycy kupowali konie, aby podnieść swój status społeczny.

Kiedy w 2008 roku nadszedł kryzys, właściciele nie byli w stanie ich utrzymać. Puścili je więc wolno. Ogółem po wyspie błąka się około 20 tys. koni. Zwierzęta można spotkać na opustoszałych osiedlach i bezdrożach. Czasem opiekują się nimi dzieci z ubogich rodzin. Niektóre jeżdżą na nich lub zaprzęgają do prymitywnych wózków i robią wyścigi, zajeżdżając przy tym zwierzęta. Jednak policja nie reaguje, mimo że jet to łamanie rygorystycznych przepisów o ochronie zwierząt. Bezpańskich koni jest jednak tak dużo, że ISPCA nie daje rady zająć się wszystkimi. Nadchodząca zima spowoduje, że wiele koni straci życie.

"To wstyd dla Irlandii, która do tej pory słynęła z miłości do koni" - mówi "Guardianowi" Orla Aungier z ISPCA.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

ola Sroga
  • ola Sroga
  • 14.09.2011 13:49

A czy zastanawialiście się nad kosztami?! Myślicie że same do was przyjdą!!!
atrzyłam w necie na temat transportu konia i spotkałam się z kilkoma przeciwnościami, które trzeba by było pokonać. Nie będę mówić o transporcie lotniczym, bo to katastrofalne ceny, ale o drodze morskiej i lądowej:
Koń musi mieć świadectwo zdrowia i pochodzenia oraz paszport - to byłoby najtrudniejsze, bo te konie są bezpańskie!
Koszt przewozu konia z Irlandii do Anglii waha się w granicach 150-300 zł (promem - jeżeli został spełniony warunek po wyżej). Także trzeba jeszcze doliczyć koszt transportu promem do Polski lub Francji i tirami do Polski.
I trzecia przeszkoda - mało które biura transportu koni (morskiego) zajmują się tym przedsięwzięciem....

Nie chcę być pesymistką... ale... porzućmy marzenia...
Chyba żeby naprawdę znalazł się ktoś, kto w tym siedzi i zaoferował swoją pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ola
  • ola
  • 14.09.2011 13:47

Fajnie fajnie wiecie? Ale czy zastanawialiście się ile będziecie musieli zapłacić za transport tych koni?! Czy raczej myśleliście o tym że przyjdzie wam pod dom ZA DARMO? Myślicie o rzeczach prawie nie możliwych!
atrzyłam w necie na temat transportu konia i spotkałam się z kilkoma przeciwnościami, które trzeba by było pokonać. Nie będę mówić o transporcie lotniczym, bo to katastrofalne ceny, ale o drodze morskiej i lądowej:
Koń musi mieć świadectwo zdrowia i pochodzenia oraz paszport - to byłoby najtrudniejsze, bo te konie są bezpańskie!
Koszt przewozu konia z Irlandii do Anglii waha się w granicach 150-300 zł (promem - jeżeli został spełniony warunek po wyżej). Także trzeba jeszcze doliczyć koszt transportu promem do Polski lub Francji i tirami do Polski.
I trzecia przeszkoda - mało które biura transportu koni (morskiego) zajmują się tym przedsięwzięciem....

Nie chcę być pesymistką... ale... porzućmy marzenia...
Chyba żeby naprawdę znalazł się ktoś, kto w tym siedzi i zaoferował swoją pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zenon
  • Zenon
  • 20.07.2011 18:56

Ja pracowałem w Irlandii trzy lata. Po trzech latach mnie okradli i zostałem bez grosza. Nie miałem pieniędzy na samolot, więc wyszedłem na autostrade i złapałem jednego araba (konia). Pięć dni i pięć nocy jechałem do polski na arabie. Podróż do polski miałem za darmo, konia sprzedałem i się odkułem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elena ;-]
  • elena ;-]
  • 20.07.2011 18:48

Witam. Chciałabym kupić ładnego konia w kolorze czarnym. Prosze o informacje na forum.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jasza
  • Jasza
  • 11.03.2011 20:11

Czy ktos sprowadzał już konie z IE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jarosław grzaniewicz
  • jarosław grzaniewicz
  • 02.02.2011 21:25

czy ktoś wogóle już sprowadził takiego konika z irlandii? jeżeli tak to niech podpowie całemu forum ile i za co trzeba zapłacić z kim się kontaktować itd. bo większość pyta o to samo a żadnej sensownej odpowiedzi nie ma . ja również jestem zainteresowany jeżeli jest to jeszcze aktualne to mój tel.48 602 177297 proszę o jakieś konkretne info pozdrawiam wszystkich których los tych niewinnych koników poruszył

Komentarz został ukrytyrozwiń
kowalski patryk
  • kowalski patryk
  • 31.01.2011 16:18

co oni chca zroic tym zwierzakom .........????????panstwo powinno ułatwic wszystkie formalosci w związku z przywozem ich do polski !!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kowalski patryk
  • kowalski patryk
  • 31.01.2011 16:16

co oni chca im zroic.........????????panstwo powinno ułatwic wszystkie formalosci w związku z przywozem ich do polski !!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Amelka lega
  • Amelka lega
  • 30.12.2010 12:20

konie to kochane zwierzęta i trzeba im pomóc