Facebook Google+ Twitter

Przygodę z elektroniką można rozpocząć już w dzieciństwie. Pomogą w tym specjalne moduły (wideo)

LittleBits to biblioteka elektronicznych komponentów, które łączymy za pomocą magnesów. System modułowy pozwala na zbudowanie czegokolwiek bez wykształcenia inżynierskiego, a także lutowania kabli i programowania. Co można zbudować za pomocą LittleBits? Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

https://flic.kr/p/bsFpxA / Fot. Thomas Bresson/CC BY 2.0- Wydaje mi się, że w XXI wieku niedopuszczalne jest mówienie "nie znam się na technologii, nie wiem, jak ta elektronika działa" - uważa Ayah Bdeir, założycielka i dyrektor generalna nowojorskiego start-upu LittleBits. Produkuje on moduły elektroniczne, od których dzieci mogą zacząć swoją przygodę z elektroniką.

- System modułowy pozwala na zbudowanie czegokolwiek bez wykształcenia inżynierskiego, a także lutowania kabli i programowania. Zastosowano podział kolorystyczny: niebieski to zasilanie, różowy wejście, zielony wyjście, a pomarańczowy - okablowanie. Podstawowa zasada jest taka, że zawsze potrzebujemy niebieskiej i zielonej części. Różowa i pomarańczowa są opcjonalne - wyjaśnia Bdeir. - Widzieliśmy naprawdę niesamowite rzeczy zbudowane z LittleBits. Od robotów jeżdżących po linii, Po skomplikowaną maszynę z klocków Lego kopiującą obrazki na podstawie odbicia światła - dodaje.

Czytaj także: Bateria Powerwall Tesli pomoże obniżyć koszty energii? Tak twierdzi Elon MuskBloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.