Facebook Google+ Twitter

Przygody Sindbada Żeglarza w Teatrze Śląskim w Katowicach

W niedzielę 29 maja odbyła się w Teatrze Śląskim udana premiera baśni "Przygody Sindbada Żeglarza" według Bolesława Leśmiana.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci do lat stu. Spektakl jest bardzo efektowny i dynamicznie, brawurowo poprowadzony. Obsadę stanowi zespół etatowych aktorów tej katowickiej sceny.

Olśniewają bogate kostiumy wykonawców i imponujące, często zmieniające się dekoracje. Kurtyna jest żaglem, a proscenium zamienia się w pokład statku żaglowego z naturalnej wielkości masztem z bocianim gniazdem i z prawdziwym, drewnianym kołem sterowym. Ciekawa jest muzyka i piosenki Grzegorza Turnaua, wykonywane przez aktorów na żywo. Dużo ruchu, tańca, śpiewu, dowcipnych dialogów, ciekawych epizodów sindbadowej peregrynacji i innych atrakcji.

Całość bardzo atrakcyjna, barwna, widowiskowa, umożliwiająca przeniesienie się małym i dużym widzom w krainę baśni, orientu i egzotyki. Sztukę na scenę zaadaptował Andrzej Rychcik a wyreżyserował Jarosław Kilian. Przedstawienie trwa ok. 2,5 godz. z 1 przerwą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.