Facebook Google+ Twitter

Przygotowania baseballistów z drużyny Pasikoników do nowego sezonu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-18 15:19

Warszawscy baseballiści z drużyny Pasikoników od początku roku rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W tym roku Pasikoniki znów będą walczyć o awans do pierwszej ligi.

Trening odbijania. / Fot. Tomasz RębelskiObecnie drużyna skupia się nad poprawieniem kondycji oraz doskonaleniem techniki odbijania. Pałkowanie w zeszłym sezonie było jednym z najsłabszych elementów, które są kluczowe w grze. W tym sezonie ma się to jednak zmienić. Połowa każdego treningu jest przeznaczona tylko i wyłącznie na ćwiczenie prawidłowego zamachu. W obronie zawodnicy również radzą sobie coraz lepiej.

Kluczowym zawodnikiem może się okazać Michał Rysiawa, debiutujący miotacz, który bardzo ciężko pracował nad sobą. Jego determinacja jest bardzo duża, ponieważ kontuzja kolana wykluczyła go z gry na zapolu. - mówi prezes Adrian Szydlik

W tym sezonie nastąpiła również zmiana systemu rozgrywek. Do tej pory w II lidze grano systemem turniejowym - Każdy zespół organizował po jednym turnieju na który były zapraszane pozostałe drużyny. System ten zdaniem trenerów był jednak nieobiektywny ponieważ faworyzował rozstawione drużyny. W tym roku to się zmienia. Drużyny będą grały systemem każdy z każdym, dwie tury. W jednej turze jednak odbędą się dwa siedmiozmianowe mecze jednego dnia - w taki sposób gra cała Europa -tłumaczy wiceprezes ds. baseballu Krzysztof Fojcik.

W tym systemie szanse na awans oceniam jako bardzo duże - twierdzi Szydlik - Mamy dobrych zawodników, miotacze przez ostatni sezon zrobili ogromne postępy. Jeśli tylko poprawimy skuteczność odbijania możemy śmiało myśleć o pierwszej lidze - dodaje

W tej chwili pozostaje czekać do wiosny na poprawę pogody. Prawdopodobnie w marcu rozpoczną się pierwsze treningi na boisku a w połowie kwietnia Pasikoniki pojadą na inaugurację sezonu do Kutna na rozgrywki Pucharu Polski.

Paweł Zawadzki
Tekst opublikowany pierwotnie na: rdc.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.