Facebook Google+ Twitter

Przygotowania do Euro 2012 idą zgodnie z planem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-08 21:59

Zapewniali o tym po powrocie z Ukrainy członkowie polskiej delegacji złożonej z przedstawicieli PZPN, Ministerstwa Sportu i spółki PL 2012.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki poinformował, że wreszcie ruszyła budowa stadionu olimpijskiego w Kijowie. Inwestycję wykonuje duża ukraińska firma budowlana. Powstanie stadionów w Kijowie i Warszawie to podstawowe warunki jakie muszą spełnić nasze kraje, aby Euro 2012 się odbyło. Minister sportu dodał, że bardzo duży postęp w pracach widoczny jest także we Lwowie, Dnietropietrowsku i Doniecku.

Jutro polska delegacja leci do Nyon w Szwajcarii na posiedzenie komitetu wykonawczego UEFA. 10 grudnia podczas spotkania, Europejska Federacja Piłkarska oceni polsko-ukraińskie przygotowania do Euro. Prezes PZPN Grzegorz Lato, który wchodzi w skład delegacji powiedział, że jest spokojny jeśli chodzi o tę ocenę. Zaznacza, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem, a niektóre wykonywane są przed czasem.

Podczas wizyty za Ukrainie członkowie polskiej delegacji spotkali się między innymi z wicepremierem Ukrainy Iwanem Wasyniukiem i prezesem tamtejszej federacji piłkarskiej Hryhorim Surkisem. Zgodnie stwierdzono, że kryzys finansowy nie wpłynął na razie na przygotowania do Euro 2012. W skład delegacji weszli między innymi minister sportu Mirosław Drzewiecki, prezes PZPN Grzegorz Lato, prezes spółki PL 2012 Marcin Herra, a także były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Podczas spotkania w Kijowie podsumowano tegoroczne przygotowania Polski i Ukrainy do Euro 2012 i ustalono plan przyszłych działań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.