Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10412 miejsce

Przygotowania do Mistrzostw Świata w Taekwon-do Tomasza Góry

Z rąk trenera Jacka Wąsika wychodzi kolejny pretendent do najwyższego z trofeum na świecie w taekwon-do.

 / Fot. własne Częstochowska Akademia Taekwon-do wyszkoliła już trzech Mistrzów Świata tj. Magdalenę Radomiak, Sławomira Ogłazę oraz najbardziej znaną w ostatnich latach Aleksandrę Nowak.

 / Fot. Paulina Przepióra Z rąk trenera Jacka Wąsika wychodzi kolejny pretendent do najwyższego z trofeum na świecie w taekwon-do. Tomasz Góra nie miał łatwej drogi do sukcesu. Rozpoczął treningi w wieku 16 lat co jak na tą dyscyplinę jest późnym okresem. Niema najlepszych warunki fizycznych. Natomiast należy on do grona osób, które ciężko pracują i łatwo się nie poddają. To cechy prawdziwych mistrzów.

 / Fot. Paulina Przepióra Na minionych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Częstochowie pokonał wszystkich swoich rywali. Nie startował jako faworyt, ale jego determinacja udowodniła, że jest najlepszy. Przewaga z jaką pokonał niezwykle trudnego rywala w finale, zadziwiła wszystkich widzów. To spowodowało, że trenerzy Kadry Narodowej obdarzyli go swoim zaufaniem dając mu szansę występu na Mistrzostwa Europy. W swoim międzynarodowym debiucie dał się poznać jako ambitny i nieustępliwy zawodnik. Po pierwszym widowiskowym zwycięstwie uległ nieznacznie późniejszemu Mistrzowi Europy.

 / Fot. Paulina Przepióra Obecnie zakończył się okres przygotowań prowadzony w Częstochowskiej Akademii Taekwon-do do Mistrzostw Świata, które odbędą się 27-31 maja we Włoskiej miejscowości Jesolo. 17 maja rozpoczyna się zgrupowanie Kadry Narodowej w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, gdzie będzie przechodził ostatnie szlify.

Rywalizacja na tych Mistrzostwach zapowiada się niezwykle imponująco. Swój udział zgłosiło już ponad tysiąc zawodników z 57 państw. Tomek będzie reprezentował nasz kraj w walkach w kategorii do 57kg. W tej grupie aby zostać zwycięzcą będzie trzeba stoczyć
aż 7 pojedynków. Oprócz innych walorów wymaga to dobrego przygotowania kondycyjnego
i taktycznego. Tomek będzie jednym z czterdziestu pretendentów do tytułu najlepszego zawodnika globu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękujemy Basiu bardzo serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

1000 zawodników z 57 państw. No. no. Trzymamy kciuki za Tomka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy tekst, o wyjątkowym sportowcu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.