Facebook Google+ Twitter

Przygotowania do musicalu "Okruchy życia"

"Okruchy życia" to przepiękna opowieść o przyjaźni i zaufaniu, okraszona dużą dawką dobrej muzyki. Nie bez znaczenia jest pedagogiczne przesłanie ukryte w treści.

Warszawska próba Musicalu Okruchy Życia. / Fot. arch.Okruchy ZyciaOd kwietnia 2009 r. trwały castingi i przesłuchania kandydatów na odtwórców głównych ról w musicalu "Okruchy życia", którego premierę zaplanowano na 1 lipca 2010 roku. Spektakl dla dzieci i młodzieży odgrywany będzie przede wszystkim w Trójmieście, ale także w kilku największych miastach Polski. Projekt przygotowany jest z rozmachem: wspierają go liczne szkoły i fundacje, a prezydenci miast: Sopotu i Gdyni objęli go honorowym patronatem.

Przedstawienie muzyczne "Okruchy życia" to opowieść o losach nastolatków z pewnego małego miasteczka opanowanego przez uliczny gang. Jego szefem jest przerażający i niebezpieczny człowiek zwany "Żyleta", który podporządkował sobie wszystkich mieszkańców. Niestety, przyciąga do siebie także liczne dzieci, które w ten sposób uciekają od codziennych problemów, nudy a czasami i biedy. Sytuacja marazmu i bezsilności zmieni się, kiedy do lokalnej szkoły zawita nowy nauczyciel, Tomek. Chłopak wypowie wojnę rządzącym tam zasadom i stanie tym samym na drodze nieobliczalnemu szefowi gangu.

"Okruchy życia" to przepiękna opowieść o przyjaźni i zaufaniu, okraszona dużą dawką dobrej Karol Switajski podczas warszawskiej próby nagrań / Fot. arch. Okruchy Zyciamuzyki. Nie bez znaczenia jest pedagogiczne przesłanie ukryte w treści. Jak podkreślają autorzy musicalu, chcieli przede wszystkim wykorzystać założenia stawiane przez Janusza Korczaka, legendarnego wychowawcę "trudnych" i osamotnionych dzieci. "Może po spektaklu inaczej spojrzymy na problemy młodego pokolenia i zastanowimy się, czy dzieciak, który krzyczy, szaleje i jest "denerwujący", może zobaczyć również anioła, którego w naszym spektaklu potrafią zobaczyć tylko grzeczne dzieci" - przekonują twórcy. Musical "Okruchy życia" jest zatem skierowany nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do ich rodziców, którzy w dzisiejszym niełatwym świecie, ocierają się o różne niebezpieczeństwa wychowawcze. "Dzisiejsza młodzież pozostawiona jest samej sobie, jej problemy często rozwiązuje w pierwszej kolejności Internet. Myślę, że należy poprzez zaangażowanie społeczne właśnie w takie projekty, pomagać młodzieży i sobie samym. Powinno nam wszystkim na tym zależeć" - twierdzi Jerzy Borowczak, gdański działacz społeczny, wspierający projekt.

Nagrania warszawskiej grupy musicalowej Okruchy Życia / Fot. arch. Okruchy ZyciaPomysł na spektakl, realizowany obecnie z dużym rozmachem, powstał w głowie muzyka, reżysera i scenarzysty Karola Świtajskiego, który od wielu lat zaangażowany jest w projekty muzyczno - teatralne z udziałem dzieci i młodzieży. Karol Świtajski to multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. W roku 2006 jego piosenka "Tak to jest" brała udział w preselekcjach do konkursu Eurowizja i uzyskała wysokie noty wśród uznanych krytyków muzycznych. Zrealizowanych projektów ma na koncie wiele. Najistotniejsze jednak jest to, że należy do wąskiego grona twórców - pedagogów, którzy poprzez sztukę, muzykę i teatr, pragną wychowywać młodzież. Karol Świtajski zaangażował do współpracy wielu pedagogów, psychologów i nauczycieli, którzy na co dzień pracują z dziećmi. W pracy nad "Okruchami życia" wspiera go całe grono profesjonalistów: muzyków, aktorów, tancerzy i scenografów.

Strona musicalu: www.okruchyzycia.eu .

Pod patronatem Wiadomosci24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziekuje CI Ewo !!! Uwazam ze ten projekt zostanie sklasyfikowany jako NR. 1 roku 2010..
Dzieci sa poprostu fantastyczne !!! a przy zaangazowaniu takich artystow jak Karol Switajski
gwarantuje sukces .
Pozdrawiam Bogdan

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Świetna sprawa ten musical.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.