Facebook Google+ Twitter

Przygotowania do Najdłuższego Wykładu Świata

Ponad trzydzieści osób różnych narodowości spotkało się wczoraj, aby dokładnie poznać swoje zadania podczas próby pobicia Rekordu Guinnessa. Najdłuższy Wykład Świata spróbuje wygłosić Errol Tapiwa Muzawazi.

Errol podczas spotkania w Auditorium Maximum / Fot. Ela WiejaczkaSam wykład odbędzie się między 9 a 14 grudnia br., jednak przygotowania trwają już od dłuższego czasu. Osiągnięciem jest zaangażowanie w jeden projekt 49 osób z 14 krajów (m.in. Chiny, Tybet, Brazylia, Liban, Zimbabwe, Nigeria, Litwa, Niemcy, Węgry, Francja), które będą pomagać jako operatorzy kamer, fotografowie, protokolanci i kierowcy.

Podczas spotkania, które odbyło się w Auditorium Maximum w Krakowie, przybyli mieli okazję poznać menadżerów zmian, siebie nawzajem, a także zgłębić tajniki czekającego ich zadania. Czterogodzinne zmiany wymagają od zaangażowanych pełnej koncentracji: trzeba sporządzić dokładne notatki z wykładu, udokumentować go zdjęciami oraz nagraniem wideo - również w czasie przerw.

Jak wyglądają same przygotowania referenta? Trzeba wspomnieć chociażby o intelektualnym, mentalnym i fizycznym. Wymaga ono przyswojenia sporej dawki wiedzy (130 godz. to równowartość prawie sześciu akademickich kursów semestralnych!) oraz świetnego planu wykładu. Trzeba motywacji, która pozwoli przetrwać kryzysy - dla Errola jest nią świadomość, że miliony ludzi na świecie cierpi z powodu wojen i konfliktów, które są wynikiem braku demokracji. Na jej temat właśnie będzie wykład. I wreszcie przygotowanie organizmu: odpowiednia dieta (zdrowa żywność spożywana jednak o nieregularnych porach) oraz jogging.

Errol często słyszy: czy można mówić przez 130 godz.? "Nie wiem" - odpowiada. "Przekonamy się dopiero w grudniu (śmiech)". Dlatego też nigdy nie mówi „pobiję rekord”, ale „spróbuję pobić”. Już na wcześniejszym spotkaniu zapytano go o służbę medyczną. Sześć dni i pięć nocy bez snu, z zaburzonym rytmem przyjmowania posiłków, pełnych wytężonej aktywności intelektualnej może przecież zaowocować choćby zasłabnięciem. Errol jednak jest w tej kwestii stanowczy: „Służby medycznej nie będzie, ona by mnie tylko demobilizowała”.

Regulamin pozwala referentowi na jedną 5-minutową przerwę po każdej godzinie wykładu. Przerwy można kumulować i zrobić np. przerwę 10-minutową po dwóch godzinach albo - jak planuje Errol - 40-minutową po ośmiu godzinach. Co będzie robił w tym czasie? Oczywiście odpoczywał i dawał wytchnienie gardłu, ale też przebierał się w stroje z różnych części globu (jako znak porozumienia między kulturami i religiami), szedł na spacer czy brał prysznic.
Na pewno nie będzie spał. Zapytany o to czy nie mógłby uciąć sobie krótkiej drzemki podczas przerwy, odpowiada: "To byłoby samobójstwo, jak pójście na czołówkę na szosie".

Errol pobił rekord świata w tej samej kategorii już trzykrotnie. Pierwszy raz zapisał się w Księdze Guinnessa w 2003 r. Miał wtedy 19 lat. Udowodnił, że słowa: „jesteś na to za młody”, nie były prawdą.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym Najdłuższego Wykładu Świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawa inicjatywa, może przynajmniej niektórzy zastanowią się nad tym co powie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będzie spał?
To potrzebuje blasku gwiazd w nocy :)
*****!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ładnie ładnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.