Facebook Google+ Twitter

Przygotowania do papieskiej pielgrzymki. Benedykt XVI w Brazylii

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że w dniach 9 - 14 maja Benedykt XVI odbędzie podróżą apostolską w Brazylii z okazji V Konferencji Generalnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Papież Benedykt XVI, (opublikowane na Licencji GNU FDL http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) / Fot. Sergey KozhukhovW Watykanie podano szczegółowy program papieskiej podróży do Brazylii. Będzie ona trwała 6 dni. 9 maja Benedykt XVI poleci z rzymskiego lotniska Fiumicino do São Paulo. Na lotnisku Guarulhos odbędzie się ceremonia powitalna. Stamtąd Papież uda się do klasztoru śś. Benedykta i Pawła, gdzie będzie nocował. O godz. 18.45 pozdrowi z balkonu wiernych.

10 maja po prywatnej mszy w klasztornej kaplicy złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi kraju. Po powrocie do klasztoru spotka się tam o godz. 12.30 z przedstawicieli innych wyznań i religii, po czym spożyje obiad z kierownictwem brazylijskiego episkopatu. O godz. 18.00 na stadionie miejskim spotka się z młodzieżą.

11 maja na Polu Marsowym w São Paulo Benedykt XVI przewodniczyć będzie Mszy z kanonizacją bł. Antoniego od św. Anny Galvão de França. O godz. 16 spotka się w miejscowej katedrze z episkopatem Brazylii. Natomiast o godz. 18 odleci helikopterem do Aparecidy. Nocować będzie w tamtejszym seminarium.

12 maja po prywatnej mszy w seminaryjnej kaplicy papież odwiedzi ośrodek terapeutyczny dla narkomanów „Fazenda da Esperança" w miejscowości Guaratinguetá. Do seminarium powróci na obiad z przewodniczącymi V Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. O godz. 18.00 przewodniczyć będzie modlitwie różańcowej w bazylice sanktuarium w Aparecidzie i spotka się tam z duchowieństwem oraz osobami zakonnymi.

Ołtarz w kształcie białego gołębia zbudowany na stadionie Pacaembu w Sao Paulo. W Brazylii trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczynającą się 9 bm. pielgrzymką papieską Benedykta XVI. / Fot. PAP/EPA/Sebastiao MoreiraW niedzielę 13 maja Ojciec Święty przewodniczyć będzie o godz. 10.00 na placu przed sanktuarium w Aparecidzie Eucharystii na rozpoczęcie wspomnianej konferencji. O godz. 16.00 w tamtejszej sali konferencyjnej wygłosi przemówienie na sesji inauguracyjnej tego spotkania latynoamerykańskich biskupów. O godz. 18.50 odleci helikopterem na lotnisko Guarulhos w São Paulo, a stamtąd o godz. 20.15 samolotem na rzymskie lotnisko Ciampino. Przylot przewidywany jest 14 maja o godz. 12.45.

***

To pierwsza podróż Benedykta XVI do Brazylii, a szósta wizyta apostolska za granicą. Przed niedzielną modlitwą Regina Coeli odmawianą w południe na Placu Św. Piotra i podczas pozdrowień przekazywanych za pośrednictwem programu TVP 1 papież prosił o modlitwę za zbliżającą się pielgrzymkę do Ameryki Południowej. O szczegółach wizyty można przeczytać na oficjalnej stronie pielgrzymki pod warunkiem, że zna się język hiszpański.

Zapewne wierni będą bacznie obserwowali kroki na amerykańskiej ziemi. Benedykt XVI w dalszym ciągu podąża śladami swojego poprzedniki Jana Pawła II. Papież Polak również odwiedził Amerykę Łacińską niejednokrotnie podczas swoich pielgrzymek. W 1979 r. zainaugurował III Konferencję Generalną w Meksyku. Jaki będzie pontyfikat Benedykta XVI? Co jeszcze przyniesie? Czy obecna "głowa" kościoła katolickiego wiernie będzie kroczyć za Janem Pawłem II? Obecny papież wiele razy zaskakiwał i ukazywał w swoich słowach, że historia Karola Wojtyły, który znalazł się na Piotrowym Tronie, nigdy nie zniknie. Kolejne wydarzenia obecnego pontyfikatu przyniosą odpowiedź na większość zadawanych pytań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.