Facebook Google+ Twitter

Przygotowania przed koncertem Davida Gilmoura

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-29 22:06

Około południa powinien przylecieć dziś do Gdańska samolot z Davidem Gilmourem na pokładzie. Będzie to prywatny czarter wprost ze słonecznej Hiszpanii, w której to artysta spędzał krótki urlop.

Na tym placu już w sobotę pojawi się około kilkadziesiąt tysięcy fanów Davida Gilmoura. Fot. Robert Kwiatek W Gdańsku są już pierwsi przedstawiciele zespołu i jego menedżerowie. Przylecieli wczoraj. Zakwaterowano ich w hotelu Hevelius, Holiday Inn a także Podewils na Ołowiance. W sumie ekipa lidera grupy Pink Floyd liczy około stu osób i jak przyznają organizatorzy koncertu jest niemal dwukrotnie mniejsza niż ta, z którą w ubiegłym roku przyjechał do Gdańska Jean Michel Jarre. Gdzie będzie spał sam gwiazdor? Tego nikt nie chce zdradzić. Miejsce noclegu Gilmoura trzymane jest w najgłębszej tajemnicy. Artysta zastrzegł, że po upublicznieniu tej informacji, będzie trzeba szukać nowego noclegu.

Muzycy i ekipa techniczna gros czasu spędzają jednak na placu koncertu. Specjalnie dla nich wybudowano tam kontenerowe miasteczko. Komfortowo wyposażone kontenery sprowadzono z Austrii. Znajdują się w nich garderoby muzyków, prysznice, łazienki, pomieszczenia do odpoczynku. Ekipa dysponuje także swoją własną stołówką. Rządzi tam kucharz, który także przyjechał z Anglii.

– Miasteczko zbudowaliśmy, bo David chciał, by każdy z jego ekipy miał swoje miejsce – wyjaśnia Dagmara Kleczewska, z Fundacji Gdańskiej. – Umowa jest taka, że nasza ekipa nie wchodzi tam bez wyraźnej potrzeby.

Wczoraj miasteczko zostało odgrodzone od reszty placu. Ekipa muzyka zajęła się montażem sześciu telebimów, które znajdą się nad sceną. Plazmy mają wymiary 6,70 na 4 metry. Wiszą na potężnych wysięgnikach żurawia, po trzy z każdej strony sceny. Dźwiękowcy zespołu rozkładali też wczoraj dodatkowe nagłośnienie. W odległości kilkudziesięciu metrów od sceny stanęły wieże zbudowane z kilkumetrowych głośników. Na placu jest już także podest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych.

Z prac pozostało jeszcze wyznaczyć sektory, ustawić małą gastronomię, sześćdziesiąt toalet, a także stanowiska promocyjne, w których to każdy będzie mógł kupić najnowszy album i gadżety związane z płytą ,On an island". David Gilmour na placu koncertu pojawi się dziś ok. godz. 15. Zaplanował próbę z 38-osobową orkiestrą pod batutą samego Zbigniewa Preisnera. Niestety ta część pobytu, jak wiele innych będzie zamknięta dla publiczności. Gwiazdor bowiem w przeciwieństwie do Jean Michela Jarre'a bardzo dba o ochronę prywatności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.