Facebook Google+ Twitter

Przygotowanie wizyt Kaczyńskiego w Katyniu w 2007 gorsze niż w 2010

Prezydencka wizyta w Katyniu w 2010 roku była przygotowana znacznie lepiej niż ta z 2007. Przygotowanie przez BOR wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu nie miało wpływu na katastrofę smoleńską.

Wizyta prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 przygotowana lepiej niż ta w 2007 / Fot. Dmitry Karpezo, GNU 1.2"Gdyby zabezpieczenie wizyty było dopracowane, to prawdopodobnie (...) pan prezydent i członkowie delegacji byliby wśród nas, żyjących" - tym przypuszczeniom płka Andrzeja Pawlikowskiego, szefa BOR z czasów rządu PiS-u, "Gazeta Wyborcza" przeciwstawia garść faktów: operacja BOR sprzed 4 lat wymagała 37 stron raportów, sprawozdań i notatek; ubiegłoroczna - 109. W 2010 r. zadania wykonywało więcej funkcjonariuszy, byli starsi rangą. W obu przypadkach na lotnisku w Smoleńsku nie przewidziano obecności BOR.

Z porównania wynika, że wizyta w 2010 r. była przygotowana staranniej, a trasy przejazdu delegacji lepiej zabezpieczone. Na poparcie tezy gazeta cytuje notatki i sprawozdania BOR-owców powstałe zarówno przed, jak i po każdej z wizyt. Te z 2007 r. wprost mówią o niewiedzy funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu oraz towarzyszącym wizycie prezydenta Kaczyńskiego organizacyjnym zamieszaniu.

Jednocześnie dziennik konstatuje, że działanie Biura Ochrony Rządu nie miało żadnego wpływu na katastrofę prezydenckiego samolotu. Zgodnie z międzynarodowym zwyczajem, polscy funkcjonariusze nie mogli działać na rosyjskim lotnisku wojskowym. "Rosjanie by nas tam po prostu nie wpuścili, podobnie zresztą jak my nie wpuścilibyśmy służb ochrony innych państw na nasze lotnisko wojskowe" - wyjaśniał cytowany przez gazetę gen. Paweł Bielawny z BOR-u i dodawał, że rozwiązanie to pozwala uniknąć chaosu.

Czytaj też: "Rzeczpospolita": biała księga ws. katastrofy smoleńskiej ma wymusić raport Millera?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 06.07.2011 00:57

Zgodnie z międzynarodowym zwyczajem Amerykanie kontrolowali wszystko podczas wizyty Obamy w Polsce. No, ale to chamy skończone, że tak z butami weszli do naszego kraju i nie pytali się G...a Wyborczego, jak mają zabezpieczyć wizytę swojego prezydenta. Pewnie dlatego, że zanim Michnik wyjaśniłby im sedno sprawy, to wizyta dobiegłaby końca.
I tak frustracja i umysłowa kastracja Wyborczej szczytuje - żeby zakończyć ponętnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
panie janie
  • panie janie
  • 30.06.2011 03:03

wiesz co jak ciebie czytam to albo jestes jakims fanatykiem pisu albo masz cos z glowa. wszyscy tutaj wychwalają pis co on by nie zrobił... a jak miał swoje 5 minut to co zrobił? no podawajcie przykłady razem z dowodami CO ZROBIŁ PIS. może PO za dużo też nie robi. ale ludzie. to pis teraz prowokuje rosjan. to pis wygaduje bzdury. jak jacys fanatycy staliscie i nie oddawaliscie krzyza. a co ten krzyz mial znaczyc? dostaliscie tablice tez wam zle. wrzucono bylego prezydenta na wawel tez jest zle. gdzie nawet nie powinno go być tam ze względu że tam królowie leża. ale macie racje wszystko na po zrzucajcie wkoncu i pis i po robią tak dużo dla naszego kraju że możemy tylko czekać aż wszyscy stąd wyjadą i zostanie garstka baranów zapatrzonych w pis i po jak w swoich bogów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Władysław Kochański
  • Władysław Kochański
  • 27.06.2011 12:31

Odnosi się do mojego postu Jan Kalicki o 11:47 .Mojego już nie ma . Dlaczego ?To tak się postępuje z wolnością słowa ? ADWERSARZY SIE USUWA BY POZOSTAWIAC TYLKO JEDNE I JEDYNE OCENY ZGONE Z LINIĄ WYDAWCY .
Nawet Europoseł z PiS-Marcin Libicki - nazwał Jarosławą Kaczyńskiego Światowidem. Bardzo łagodnie i taktownie to zrobił .Ja napisze , że Kaczyński to jest łajza co ciągle gra na nastrojach biednych , uczciwych ludziach i często chrześcijan !!!!
Mam pytanie do wiernych i popierających PiS .Czy Jarosław Kaczyński był jednym z 60 tysięcy pielgrzymów , którzy zjechali do Lednicy ??? Czy uczestniczył w procesji w Warszawie ? W zadymach na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie –OWSZEM !!
Na Beatyfikacji Jana Pawła II w Watykanie wiemy, że go nie było !!!
DLACZEGO CHRZEŚCIJANIE DAJA SIĘ TAK MAMIĆ PiS’owi I TEMU Jarosławowi Kaczyńskiemu .
Dla mnie jest nie pojęte jak można dać się tak zmanipulować i jeszcze głosować na PiS.
BÓG JAK CHCE UKARAĆ TO ROZUM ODBIERA , czy faktycznie katolicy co popierają PiS mają zaćmę czy aż tak ich ogłupił ojciec Rydzyk poprzez Radio Maryja , Telewizję Trwam ??
TO SIĘ MUSI WRESZCIE SKOŃCZYĆ Z TYM Kaczyńskim i z tą partią, SEKTĄ ? PiS !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kalicki
  • Jan Kalicki
  • 27.06.2011 11:47

Kochański na zaćmę i jest absolutnie ogłupiony przez Partię Oszustów. On i jemu podobne bezmózgowia już dawno stracili twarz, są zadymieni szowisnistyczną i nienawistną strategią platformersów. Boją się prawdy i nie są w stanie realnie oceniać faktów. Waśnie PIS i Kaczyński to partia najbardiej wiarygodna i godna zaufania.Przeciwnicy robią czarną robotę, aby ich zohydzić i zniszczyć. Nie uda się dalej otumaniać i ogłupiaąć Polaków. Będziemy głosować na partię JKaczyńskiego. Jan

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 27.06.2011 11:46

Skoro tak dobrze, to dla czego wyszło tak źle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.