Facebook Google+ Twitter

Przygotuj samochód na zimę. Przegląd opon zimowych

Odpowiednie opony na zimę mają duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy o tej porze roku. Więc jakie opony będą najbardziej odpowiednie dla naszego samochodu?

Fotka pochodzi z wikipedii. Link: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tire_tread.jpg&filetimestamp=20060712153000 / Fot. WikipediaPolskie przepisy o ruchu drogowym nakazują używania na tej samej osi opon tej samej marki, tego samego typu, identycznego rozmiaru, tej samej kategorii użytkowania (droga, śnieg, 4x4). Opony muszą posiadać: "ten sam bieżnik, jednakową strukturę: diagonalną lub radialną; posiadać ten sam indeks prędkości i ten sam indeks nośności". Wybór nie jest łatwy dla początkujących kierowców, jak i tych bardziej doświadczonych. Dlatego z pomocą przychodzą odpowiednie testy, przeprowadzone przez profesjonalne ekipy.

Testy opon ADAC, to jedne z najważniejszych i najbardziej obiektywnych. Powołują się na nie media na całym świecie. Wielu kierowców uważa je za źródło rzetelnych opinii.

ADAC to niemiecki automobilklub istniejący od 1904 roku. Fundacja zajmuje się m.in. tematyką bezpieczeństwa na drodze oraz organizowaniem wielu testów motoryzacyjnych.

Do jednego testu ADAC kupuje prawie 2 tys. opon. Zakup dokonywany jest w różnych punktach sprzedaży przez całkowicie anonimowe osoby. W ten sposób, fundacja wyklucza możliwość manipulacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piotr
  • Piotr
  • 01.04.2012 16:00

Proponuję podać więcej szczegółów tego testu. Np to, że Michelin Alpin A4 wykazał się niemal dwukrotnie większą odpornością na ścieranie przy podobnej trakcji, co czyni tą oponę MEGA wytrzymałą !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.